Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Jak zapobiegać powstawaniu pęcherzyków w lakierze do paznokci według ekspertów

Haus Klaus / Stocksy

Teeny tiny bąbelki, które czasami wyskakują w swoim manicure są irytujące, tak, ale może być również wskazówka, że nadszedł czas, aby wymienić swój lakier (lub głowę do nowego salonu paznokci, jeśli zdecydowałeś się korzystać z ich). "Bąbelki w lakierze do paznokci mogą oznaczać, że produkt jest zbyt stary lub nie jest dobrze zadbany", mówi Steph Stone, manicurzystka celebrytów. I, Jeśli produkt nie jest dobrze utrzymany, twój manicure prawdopodobnie również będzie wcześnie odpryskiwać.

Jeśli zastanawiasz się, jak zapobiegać powstawaniu pęcherzyków w lakierze do paznokci, Byrdie ma dla Ciebie radę. Rozmawialiśmy z dwiema ekspertkami, Steph Stone i Julie Kandalec, aby dowiedzieć się nie tylko, jak zapobiegać powstawaniu pęcherzyków, ale także jakie są sposoby ich naprawy i czy można się ich pozbyć, gdy już się pojawią. Czytaj dalej, aby poznać szczegóły.

Poznaj eksperta

 • Steph Stone jest manicurzystką celebrytką z siedzibą w Nowym Jorku.
 • Julie Kandalec jest założycielką JK Nail Artelier w Nowym Jorku.
01 z 07

Wyciśnij bąbelki

Chociaż nie powinieneś mieć problemów z bąbelkami, jeśli potrząśniesz butelką, kluczowe jest wyciśnięcie pędzla przed aplikacją. "Ważne jest, aby najpierw wycisnąć bąbelki z pędzla, gdy wyciągasz go z szyjki pędzla, aby wyeliminować bąbelki powietrza", wyjaśnia Kandalec. To powinno pomóc zapobiec im od początku lub pomóc określić, czy nadszedł czas na nową butelkę.

02 z 07

Przetocz butelkę między dłońmi

"Nadmierne potrząsanie butelką lub wielokrotne upychanie pędzelka z powrotem w butelce może również tworzyć bąbelki w lakierze do paznokci", mówi Stone. Jeśli twój lakier wygląda nieco bąbelkowo na pędzelku, spróbuj przetoczyć butelkę między rękami. "Aby wymieszać lakier bez tworzenia bąbelków, spróbuj krótko przetoczyć butelkę między rękami".

03 z 07

Upewnij się, że formuła lakieru nie jest zbyt gęsta

Jeśli twoja formuła jest zbyt gęsta, szanse są wysokie, że pojawią się bąbelki. "Kiedy polski jest zbyt gruby, to będzie tworzyć bańki", mówi Kandalec. Sugeruje, aby zdecydować się na cieńsze formuły, ponieważ "nie będzie pop tak łatwo z grubszych formuł".

04 z 07

Sprawdź swój pędzelek

Chociaż może się to wydawać oczywiste, sprawdzenie pędzla powinno być pierwszą rzeczą na liście rzeczy do zrobienia, gdy zastanawiasz się, czy twój polski będzie bąbelkować. "Jednym ze sposobów, aby zapobiec pęcherzyki od początku jest usunięcie ich z pędzla pierwszy", wyjaśnia Kandalec. Radzi ona wyciągnąć rączkę z szyjki pędzla i wycisnąć do niej pęcherzyki powietrza, aby zapobiec ich tworzeniu się na wierzchu paznokcia.

Stone zgadza się i również doradza sprawdzenie pędzla, aby zobaczyć, czy są pęcherzyki powietrza w produkcie na pędzlu. "Jeśli są pęcherzyki na pędzlu, to na pewno przeniosą się na paznokcie, Jeśli widzisz pęcherzyk na pędzlu, ponownie zanurz pędzel w butelce przed nałożeniem lakieru", mówi.

05 z 07

Maluj cieńsze warstwy

Jeśli właśnie kupiłaś całkiem nową butelkę lakieru, problemem może być Twoja technika aplikacji. "Być może pomalowałaś swój lakier zbyt grubo" - mówi Stone. Kiedy pomalowałeś swoje paznokcie, lakier, który tam osiadł, mógł mieć pęcherzyki powietrza między ich warstwami, które przedostały się na górę, co potencjalnie było spowodowane tym, że pomalowałeś je zbyt grubo. "Najlepiej jest malować cienkie warstwy dla lepszej kontroli produktu", mówi Stone.


06 z 07

Trzymaj butelkę w chłodnym, suchym miejscu

W większości przypadków, radzi Stone, można zapobiec powstawaniu pęcherzyków, chyba że lakier w butelce został uszkodzony w wyniku działania wysokiej temperatury lub powietrza. Aby tego uniknąć, najlepiej jest trzymać lakier do paznokci w chłodnym, suchym miejscu z minimalną ekspozycją na słońce, aby przedłużyć żywotność lakieru tak długo, jak to możliwe. "Ponadto, gdy malujesz paznokcie, pamiętaj, aby zamknąć butelkę zaraz po zakończeniu malowania, ponieważ ciepło i powietrze sprawiają, że lakier do paznokci jest gęsty i goopy, co jest doskonałą konsystencją do tworzenia się pęcherzyków powietrza".

07 z 07

Użyj nowej butelki z lakierem

Jeśli żadna z powyższych wskazówek nie pomaga, to znaczy, że nadszedł czas, aby kupić nową butelkę lakieru. Twój lakier do paznokci może być zbyt stary lub gruby i tak jak każdy inny produkt kosmetyczny, prawdopodobnie nadszedł czas na wymianę. Trzymaj swój lakier z dala od ciepła i słońca, aby przedłużyć jego żywotność.

FAQ
 • Czy pęcherzyki w lakierze do paznokci znikają?

  Kiedy bańka utworzyła się na paznokciu i wyschła, nie znika. "Jeśli pomalujesz swój paznokieć i natychmiast zobaczysz bąbel, spróbuj ponownie machnąć paznokciem, aby wyskakiwać bąbel lub wytrzeć go", radzi Stone.

 • Co powoduje pęcherzyki w lakierze do paznokci?

  Zazwyczaj pęcherzyki w lakierze do paznokci są spowodowane gęstą konsystencją lub starym lakierem.

 • Dlaczego w moim lakierze do paznokci pojawiają się pęcherzyki po wyschnięciu?

  Dzieje się tak dlatego, że być może pomalowałaś paznokcie zbyt grubym lakierem lub potrzebujesz butelki zastępczej. Spróbuj wycisnąć bąbelki pędzelkiem, zgodnie z zaleceniem Kandaleca, aby spróbować je wydostać przed nałożeniem lakieru.

14 najlepszych lakierów dla wyróżniających się paznokci