Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Istnieje 7 rodzajów manicure - dowiedz się, jak wybrać ten właściwy

@lolo.nailedit

W tym artykule

Lakier zwykły Miękki żel Pełne pokrycie Soft Gel Tips Żel twardy Akryl Proszek do dipów (AKA SNS) Sculpted Nails

Kiedyś istniał tylko jeden sposób na zrobienie paznokci: za pomocą zwykłego lakieru. Dziś jednak możliwości manicure zwielokrotniły się, wprowadzając techniki dla każdego wyobrażalnego celu paznokci. Szukasz długotrwałych, często mocno błyszczących paznokci? Soft gel jest rozwiązaniem. Chcesz wygładzić swoje paznokcie i jednocześnie dodać im siły? Twardy żel jest dobrym rozwiązaniem. Chcesz mieć trochę więcej długości? Paznokcie rzeźbione są warte sprawdzenia. A to tylko kilka z najbardziej popularnych rodzajów manicure. Przed Tobą wszystko, co warto wiedzieć o różnych rodzajach manicure, w tym dla kogo są one najlepsze i ile kosztują.

Poznaj eksperta

  • Brittney Boyce jest artystką paznokci, która pracuje z takimi gwiazdami jak Kim Kardashian, Shay Mitchell i Olivia Rodrigo. Jest również założycielką Nails of LA, która oferuje naklejki, przedłużenia wciskane i inne.
  • Julie Kandalec jest nowojorską manikiurzystką gwiazd, która współpracuje z takimi osobistościami jak Jessica Chastain, Camila Cabello i Halima Aden. Dzieli się swoją wiedzą z innymi profesjonalistami w dziedzinie paznokci poprzez Julie K. Nail Academy.
01 z 07

Regular Lacquer

@oliveandjune

Czego się spodziewać

Pomyśl o regularnym manicure lakierem jako o codziennym manicure w domu lub w salonie. Wykonuje się je przy użyciu zwykłego lakieru do paznokci, takiego jak Olive & June's Nail Polish (9$) lub Gucci's Glossy Nail Polish (30$).

"Jeśli robisz to profesjonalnie, technik wyczyści twoje skórki, spiłuje i ukształtuje paznokcie, nałoży bazę, dwie do trzech warstw lakieru, a następnie warstwę wierzchnią" - mówi Brittney Boyce, znana artystka paznokci i założycielka Nails of LA. Poza solidną warstwą koloru, możesz również użyć zwykłego lakieru do tworzenia projektów paznokci. "Będziesz musiał tylko poczekać około 20 do 30 minut, aby lakier wyschnął", mówi.

Podczas gdy moczenie paznokci było kiedyś powszechne przed regularnym manicure lakierem, Boyce mówi, że najlepiej jest ich unikać. "Kiedy moczysz swoje paznokcie, łożysko paznokcia rozszerza się", wyjaśnia. "Po nałożeniu na nią lakieru, pęka, gdy paznokcie kurczą się z powrotem do normalnego rozmiaru. To prowadzi do krótszego czasu noszenia".

Dla kogo to jest.

Regularne manicure lakieru są świetne dla ludzi, którzy lubią robić swoje paznokcie w domu, chcą szybkiego (i bardziej przystępnego cenowo) spotkania w salonie, i / lub wolą szybkie i łatwe usuwanie w domu.

Średni koszt

20 dolarów do 60 dolarów. "Jeśli dostajesz sztukę paznokci, to będzie kosztować więcej", mówi Boyce. Ponadto, niektóre salony paznokci oferują dodatkowe masaże rąk, parafinę i inne dodatki, z których wszystkie kosztują więcej.

Oczywiście, zwykły manicure z lakierem DIY kosztuje znacznie mniej. Po prostu musisz raz zainwestować w swoje lakiery i narzędzia, a potem możesz ich używać kiedy tylko chcesz (i jak często). Jeśli zdecydujesz się na tę drogę i szukasz zestawu all-inclusive, polecamy Olive & June Mani System ($88+), który zawiera sześć lakierów do paznokci o przedłużonej trwałości, top coat, podpisane przez markę narzędzie Poppy (które sprawia, że malowanie paznokci na obu dłoniach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek), pojemnik do usuwania lakieru, obcinaczki do paznokci, narzędzie do polerowania, pilnik do paznokci, pędzelek do retuszu i serum do skórek.

Jak długo to trwa

Tak długo, jak nie namoczysz wcześniej paznokci, Boyce mówi, że fachowo nałożony mani zwykłym lakierem może trwać od jednego do dwóch tygodni. (Jeśli chodzi o manicure domowy, odkryłam, że Olive & June to jedyny lakier do paznokci, który wytrzymuje dłużej niż kilka dni bez żadnych odprysków - jest jedyny w swoim rodzaju).

Jak się go usuwa

Najlepszą częścią zwykłego lakieru jest to, jak łatwo go usunąć. Wystarczy zanurzyć palec w zmywaczu do paznokci lub nasączyć wacik acetonem i przetrzeć.

02 z 07

Soft Gel

@cndworld

What to Expect

Jeśli pomysł nawet pojedynczego chipa w twoim lakierze jest wystarczający, aby wywołać u ciebie dreszcz, zwróć swoją uwagę na manicure z miękkim żelem. "Miękki żel to nasz klasyczny żelowy lakier - na przykład Shellac to miękki żelowy lakier od CND" - mówi Julie Kandalec, manicurzystka gwiazd. "Po nałożeniu pędzlem - jest baza, kolor i top coat - jest utwardzany pod lampą".

Dla kogo to jest

Miękkie paznokcie żelowe są idealne dla tych, którzy szukają zerowego czasu schnięcia i długotrwałego manicure, który pozostaje błyszczący i wolny od odprysków przez co najmniej dwa tygodnie. To powiedziawszy, jeśli szukasz dodatkowej wytrzymałości, Kandalec wskazuje, że istnieją lepsze opcje. "Miękki lakier żelowy nie dodaje siły; to tylko kolor", mówi.

Średni koszt

25 dolarów do 50 dolarów. Dodanie sztuki paznokci będzie podnieść koszt, i to jest często opłata za gwóźdź.

Jak długo to trwa

Zazwyczaj około dwóch tygodni. Jeśli pójdziesz do wysoko wykwalifikowanej i ocenianej manikiurzystki, może to trwać dłużej.

Jak się go usuwa

Lakier żelowy często dostaje zły rap za to, że jest trudny do usunięcia, ale piękno miękkiego żelu jest to, że nie wymaga dodatkowego wysiłku. "Jest tak porowaty, że można go zmyć acetonem i folią", mówi Kandalec.

03 z 07

Full Coverage Soft Gel Tips

@apresnailofficial

Czego się spodziewać

Piękne, długie paznokcie, które są świetne do osiągnięcia bardziej zaangażowanych trendów nail art. "Aprés był pierwszym, który je wprowadził na rynek, ale wiele marek robi teraz naprawdę dobre końcówki soft gel" - mówi Kandalec. "Pomyśl o końcówce, która jest przyklejona (zanim nałożymy na nią akryl lub żel): Te są wykonane z plastiku ABS, który jest tworzywem pierwotnym. Miękkie końcówki żelowe to końcówki żelowe, które są przyklejone do [twojego naturalnego paznokcia] z większą ilością żelu. Tak więc cały paznokieć jest żelowy. Będzie on obejmował cały paznokieć aż do skórek, a nie tylko jego końcówkę."

Dla kogo to jest

Podczas gdy miękkie końcówki żelowe są świetną opcją dla każdego, są one szczególnie korzystne dla tych, którzy mają nadzieję na rockowe niektóre z najmodniejszych paznokci sezonu, ponieważ dodają długość, która zapewnia więcej powierzchni do projektowania. "Są one dostępne w płaskich kształtach lub bardziej zakrzywionych, jeśli ktoś ma wyższy lub niższy wierzchołek", dodaje Kandalec. W ten sposób mogą one również wyrównać kształt paznokcia.

Średni koszt

$85+. Ponownie, sztuka paznokci będzie podnieść koszt.

Jak długo to trwa

Paznokcie z miękkiego żelu zwykle trwają przez około trzy tygodnie, w którym to momencie mogą zostać usunięte lub wypełnione. "Robię wypełnienie na moich miękkich żelowych tipsach, a potem po prostu wyrastają i trwają", mówi Kandalec.

Jak się je usuwa

Ponieważ końcówki soft gel są wykonane z miękkiego żelu, można je usunąć w taki sam sposób jak miękki żel: za pomocą acetonu i folii. Ponieważ do wykonania tipsa używa się wielu warstw żelu miękkiego, najlepiej jest najpierw spiłować je jak najdrobniej. Ponieważ opiłowywanie zbyt daleko może uszkodzić paznokieć, należy skorzystać z pomocy profesjonalisty do usuwania.

04 z 07

Hard Gel

@lolo.nailedit

Czego się spodziewać

Twardy żel jest znacznie grubszy niż miękki żel. "Wygląda jak miód", mówi Kandalec. "Jest albo przezroczysty, albo zwykle ma nagie lub różowe kolory, aby przypominać kolor twojego paznokcia". Podobnie jak miękki żel, używa warstwy bazowej, koloru i warstwy górnej, z których wszystkie są utwardzane pod lampą UV lub LED. (Z tego powodu ważne jest, aby nosić krem przeciwsłoneczny do rąk na spotkanie mani).

Dla kogo jest przeznaczony

Twardy żel, dzięki temu, że jest znacznie grubszy, jest świetny dla każdego, kto chce wzmocnić swoje paznokcie lub wypełnić grzbiety, aby uzyskać gładszy wygląd końcowy.

Średni koszt

$50-$100. To, gdzie twoje mani znajdzie się w tym przedziale (lub poza nim) zależy od tego, gdzie się udasz i czy zdecydujesz się na jednolity kolor czy na nail art, mówi Kandalec.

Jak długo trwa

Twarde paznokcie żelowe utrzymują się dłużej niż miękkie paznokcie żelowe. Przeciętnie możesz oczekiwać, że utrzymają się one co najmniej trzy tygodnie, ale czasami nawet do miesiąca. Oczywiście w przypadku naturalnego odrostu, w tym momencie będą Państwo chcieli je ponownie wykonać.

Jak się je usuwa

Ponieważ twardy żel nie jest porowaty, trzeba go spiłować. "To brzmi strasznie, ale zrobione w rękach profesjonalisty, wiemy, co robimy, bo wiemy dokładnie, kiedy przestać," mówi Kandalec.

Fun Fact: Kandalec spodziewa się, że Acrygel, inny rodzaj twardego żelu, stanie się niezwykle popularny w USA. "Acrygel to rodzaj twardego żelu, który zachowuje się jak akryl i jest bardzo gęsty" - mówi, dzieląc się przykładem modnego produktu w akcji. "To przychodzi albo w garnku lub w tubie i trzeba użyć płynu poślizgowego, który jest zwykle 91 do 99% alkoholu izopropylowego, i używasz go do formowania tego żelu w miejscu, zwykle na formie. Można również nakładać produkt na końcówkę, ale zwykle, to się robi na formularzu. Acrygel jest bardzo trwały i bardzo twardy". W tej chwili, mówi, że jest to bardzo popularne w Rosji i na Ukrainie, i zobowiązany do eksplozji tutaj w USA.

05 z 07

Akryl

@thenailboxxchi

Czego się spodziewać

Akryl to połączenie płynu (monomeru) i proszku (polimeru), które jest mieszane razem, a po nałożeniu na paznokieć formuła utwardza się sama, tworząc paznokieć. "Dla profesjonalistów od akrylu i paznokci nazywamy to płynem i proszkiem, ale konsument zna to jako akryl" - mówi Kandalec. Podczas gdy efekt końcowy przypomina twardy żel, Kandalec mówi, że jest to bardzo różne. "Żel jest inną cząsteczką, która potrzebuje światła UV, aby ją utwardzić, więc możesz bawić się żelem na zawsze i na zawsze, dopóki nie pojawi się światło, aby go utwardzić", wyjaśnia. "Akryl natomiast zacznie się utwardzać natychmiast i utwardzi się w 95 procentach w ciągu trzech minut, a następnie w 100 procentach w ciągu 24 godzin".

Dla kogo to jest przeznaczone

Kandalec mówi, że akryle są najlepsze dla tych, którzy lubią naprawdę twarde paznokcie. Pomyśl: klasyczny pomysł na sztuczne paznokcie. "Jest to naprawdę trwałe wzmocnienie, nie mówiąc, że żel nie jest trwały, ponieważ jest, ale akryl jest po prostu naprawdę twardy", dodaje Kandalec. Dodatkowo, akryl jest świetny do osiągnięcia długości, więc jest to dobra opcja dla tych, którzy lubią dramatyczne paznokcie i / lub zaangażowane sztuki paznokci.

Średni koszt

50$ do 95$+. Pamiętaj: Wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz, do jakiego salonu chodzisz i jakie usługi dodatkowe wybierzesz.

Jak długo to trwa

Paznokcie akrylowe trwają dwa do trzech tygodni i powinny być retuszowane pomiędzy kolejnymi spotkaniami.

Jak się je usuwa

Najlepszym sposobem na usunięcie paznokci akrylowych jest namoczenie ich w acetonie. Zajmuje to znacznie więcej czasu niż moczenie miękkiego żelu, ale jest to najbezpieczniejszy sposób, aby zapewnić, że twój naturalny paznokieć pozostanie nienaruszony. "Możesz również spiłować je", mówi Kandalec. "Użyj grubego pliku o ziarnistości 100, aby usunąć większość produktu, a następnie wykończ go drobnym plikiem o ziarnistości 400-600, aż dotrzesz do naturalnego paznokcia".

Tutaj dowiedz się, jak usunąć paznokcie akrylowe (wraz z instrukcją Kandalec krok po kroku, aby to zrobić).

06 z 07

Dip Powder (AKA SNS)

@iramshelton

What to Expect

Dip powder to rodzaj akrylu, ale często myśli się o nim jako o własnej kategorii. "SNS jest w rzeczywistości marką dip powder; jak Kleenex jest marką chusteczek, SNS jest w rzeczywistości marką", mówi Kandalec. "Dip powder nails są tam, gdzie masz warstwy tego, co jest zasadniczo proszkiem akrylowym i żywicą, a palec jest albo zanurzony (miejmy nadzieję, że nie, ponieważ nie jest to sanitarne w salonie paznokci) lub może być posypany, aby być bardziej sanitarnym. (Zazwyczaj technik paznokci będzie miał oddzielną małą tacę, a następnie wyrzucić go po tym). Układa się go na paznokciu warstwami żywicy, a następnie spiłowuje i wygładza."

Dla kogo to jest

Puder Dip jest idealny dla krótszych paznokci, jak mówi Kandalec, ponieważ nie działa on w celu dodania długości. Jest trwały i długotrwały, więc jest to szczególnie świetny wybór dla osób, które dużo używają swoich rąk.

Średni koszt

35 dolarów do 50 dolarów.

Jak długo to trwa

Dip proszek paznokcie mogą trwać do miesiąca, co czyni je szczególnie popularne dla folks, którzy są zbyt zajęci, aby często touch-up i redos.

Jak się je usuwa

Podobnie jak w przypadku paznokci żelowych, najlepiej jest spiłować wierzchnią warstwę SNS, a następnie namoczyć w acetonie, aż pozostały kolor łatwo się odepchnie.

07 z 07

Sculpted Nails

@orly

Czego się spodziewać

Paznokcie rzeźbione, które są formą przedłużenia żelu, budują się z naturalnego paznokcia za pomocą formy rzeźbiarskiej. "Przedłużanie paznokci żelem odbywa się przy użyciu żelu budującego, takiego jak Builder in a Bottle firmy Orly" - mówi Boyce. "Jest to oligomer, co oznacza, że monomer i polimer są już zmieszane. Zamiast więc mieszać produkty, mamy go w butelce, która jest łatwa do nałożenia i samopoziomująca, co oznacza, że technik nie będzie musiał spiłowywać wierzchołka, aby nadać mu odpowiedni kształt, nie jest też lepki ani niechlujny." Aby przylegał do paznokcia, mówi, że musi być utwardzony jak żel przy użyciu lampy LED lub UV. Po utwardzeniu, forma zostanie usunięta i kolejna warstwa budulca zostanie nałożona w celu wyrzeźbienia paznokcia.

"Łatwo jest dostosować długość z nimi i jest unikalne pozycjonowanie roli, która dostosowuje się do krzywizny paznokcia, więc wygląda bardzo naturalnie", mówi Boyce. "Podczas gdy nosi się jak twardy żel, nadal jest elastyczny jak prawdziwy paznokieć, co oznacza, że nie jest podatny na szkodliwe przerwy, kruchość lub pękanie".

Dla kogo jest przeznaczony

Każdy, kto ma trochę naturalny paznokieć. Ponieważ formy muszą być używane pod paznokciem, aby wyrzeźbić górną część paznokcia, osoby z bardzo krótkimi paznokciami nie są dobrymi kandydatami do tego manicure, mówi Kandalec.

Średni koszt

Ze względu na charakter procesu, rzeźbione paznokcie są jednym z droższych opcji manicure w $ 100+.

Jak długo to trwa

Paznokcie rzeźbione mogą trwać nawet do trzech tygodni, w zależności od trwałości produktu, którego używa Twoja manicurzystka.

Jak się je usuwa

Podobnie jak w przypadku zwykłego lakieru żelowego, paznokcie rzeźbione najlepiej usuwać za pomocą niewielkiego opiłowania elektrycznego, a następnie nasączenia acetonem.

Byrdie przewiduje: Najlepsze trendy w stylizacji paznokci na rok 2022 i lata następne