Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

9 sposobów, aby naprawić wysuszony eyeliner, według ekspertów

Stocksy | Design by Julie Bang .

Chcesz odtworzyć makijaż oczu w stylu Euphoria? Chcesz podkreślić linerem wewnętrzne kąciki oczu? Nie tylko będziesz potrzebować doskonałej techniki, ale także będziesz potrzebować swojego eyelinera, aby płynąć. Wysuszony eyeliner jest prawie niemożliwe, aby pracować z i może powodować ciągnięcie, pomijanie i nierówne zastosowanie - hamując cię z graficznym liner wygląd jesteś po.

Istnieje kilka powodów, dlaczego twój eyeliner wyschło: Może to jakość formuły, której używasz lub sposób, w jaki ją przechowujesz. (Profesjonaliści zalecają przechowywanie płynnych linerów do góry nogami, aby utrzymać pędzelek lub końcówkę filcową nasyconą tuszem). Być może zapomniałaś o prawidłowym zamknięciu pióra lub żelu. (Wszyscy byliśmy tam.) Na szczęście istnieją proste DIY hacki naprawić wysuszone eyeliner, więc można przedłużyć trwałość swoich produktów.

Ahead, dwie gwiazdy makijażu artystów, którzy są również założycielami marek kosmetycznych, podzielić się wskazówkami na temat tego, jak naprawić wysuszone eyeliner. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Poznaj eksperta

  • Terri Bryant jest znaną makijażystką i założycielką GUIDE BEAUTY, linii, która obejmuje eyelinery zaprojektowane specjalnie z myślą o łatwej aplikacji.
  • Brittany Lo jest profesjonalną makijażystką w Nowym Jorku i założycielką linii beauty and wellness Beia.
01 z 09

Dodaj Inglot Duraline

Inglot Duraline $17.00 Sklep

Profesjonaliści od makijażu inwestują w Inglot Duraline, przezroczysty płyn, który możesz mieszać z różnymi produktami do makijażu - w tym z eyelinerem, aby przedłużyć jego trwałość. Możesz go również użyć, aby zamienić cień do powiek w płynny liner.

Bryant uwielbia ten produkt do ożywienia wyschniętego eyelinera, zwłaszcza kremów i żeli. "Jeśli twój produkt rzeczywiście zaczyna wysychać, dodanie kilku kropli Duraline z Inglot jest natychmiastową naprawą", mówi. "Duraline nie tylko przywraca emolienty potrzebne do gładkiej aplikacji, ale również dodaje lock-down, wodoodporne korzyści do każdej formuły".

02 z 09

Spróbuj ręcznego restartu

Ta prosta wskazówka służy ożywieniu wyschniętego flamastra. "Jeśli twój flamaster nie działa, spróbuj najpierw przycisnąć końcówkę do grzbietu dłoni i przytrzymać ją tam przez kilka sekund" - mówi Bryant, wyjaśniając, że może to spowodować, że produkt zacznie płynąć. "Może być tak, że eyeliner po prostu potrzebował małego restartu, ale jeśli nic nie wychodzi to często jest to wskazówka, że pióro jest z pigmentu i nadszedł czas na nowy".

03 z 09

Używaj ciepłej wody

Spróbuj ostrożnie ogrzać ołówki lub płynne formuły za pomocą wody. "Zanurz eyeliner w filiżance ciepłej wody lub uruchom go pod kranem, aby rozgrzać eyeliner i dać mu życie ponownie", sugeruje Lo. "Zajmie to około trzech do pięciu minut, aż zobaczysz, że eyeliner zacznie się topić. Pamiętaj, aby wysuszyć [eyeliner] ręcznikiem papierowym i narysować na nim najpierw, aby pozbyć się nadmiaru wody." Dodaje, że podobny efekt można uzyskać owijając ciepłym ręcznikiem.

Uwaga, uważaj, aby nie przesadzić, ponieważ nie chcesz zniszczyć integralności swojego produktu.

04 z 09

Ogrzewanie suszarką

Kolejna wskazówka dotycząca ciepła to użycie suszarki do włosów, wyjaśnia Lo. To działa najlepiej dla ołówków, które stały się matowe i clumpy, i nie będzie rysować, gdy stosuje się delikatny nacisk. "Umieścić eyeliner na ręczniku i użyć suszarki do podgrzewania eyeliner przez około pięć do 10 minut," Lo doradza. Dodaje, że należy ustawić suszarkę w odległości około sześciu centymetrów. Następnie "wyostrz końcówkę po podgrzaniu eyelinera, a będzie się wydawać, że jest zupełnie nowa".

05 z 09

Nawodnij pręcik

Wyjmij filcowy pręt z wnętrza wkładów filcowych i spróbuj go nawodnić, sugeruje Bryant. "Jeśli twój produkt jest nowszy lub nie był używany tak często, sprawdź, czy filcowa końcówka wyschła, a jeśli tak, możesz spróbować nawodnić", mówi. "Aby to zrobić, będziesz chciał uzyskać dostęp do całego filcowego pręta od wewnątrz pióra eyeliner. Większość elementów odkręci się na końcu linera, a następnie można użyć pęsety, aby wyciągnąć cały kawałek."

Po usunięciu pręta, rozpoczniesz proces rehydracji: "Namocz pręt w szklance ciepłej wody przez minutę lub dwie, aby się nawodnić", mówi Bryant. "Następnie wyjmij pręt z wody i lekko wykropkuj na sucho przed powrotem do pióra. Jeśli końcówka aplikatora była całkowicie sucha przed nawodnieniem, może się okazać, że końcówka wymaga niewielkiego przycięcia nożyczkami do skórek, aby przywrócić jej pierwotny kształt, co jest kluczem do uzyskania ostrej linii."

Chociaż ta metoda jest bardziej zaangażowana, jest niesamowicie satysfakcjonująca, gdy się uda.

06 z 09

Dodaj olej kokosowy lub jojoba

Ta wskazówka działa najlepiej z żelu eyeliner, mówi Lo. Ona zauważa, że ważne jest, aby iść powoli, i "należy uważać, aby dodać tylko jedną kroplę na raz, jak zbyt dużo oleju sprawi, że eyeliner smugę zbyt łatwo podczas stosowania go."

Po dodaniu oleju, Lo mówi, aby użyć wykałaczki do poke otwory do formuły i pozwolić olej do zatopienia w. "Następnie, umieścić pokrywę z powrotem na i niech eyeliner siedzieć przez noc. Rano powinien być gotowy do użycia".

07 z 09

Regularnie ostrzyć

W przypadku eyelinera ołówkowego, Lo sugeruje, abyś uczynił ostrzenie regularnym nawykiem. "Regularnie ostrzenie eyelinera ołówka pomoże utrzymać go w stanie wilgotnym. Czasami tylko końcówka może wyschnąć, więc narysuj z nią na papierowym ręczniku, aby usunąć górną warstwę, jeśli wydaje się to być problemem."

08 z 09

Przechowuj w temperaturze pokojowej

Lo doradza przechowywanie eyelinera w temperaturze pokojowej, aby nie dopuścić do jego wyschnięcia: "O ile nie jest to zalecane przez markę, nie trzymaj swoich eyelinerów w ekstremalnych temperaturach, takich jak lodówka lub zamrażarka, lub pozostawiając je w samochodzie w gorący letni dzień. Zamrożenie lub stopienie formuły może zagrozić jej integralności i użyciu."

09 z 09

Odpowiednio uszczelniaj

Prawidłowe przechowywanie eyeliner obejmuje utrzymanie hermetyczne uszczelnienie. Ta wskazówka pomoże zachować każdy płyn, krem, żel, lub filc eyeliner z wysychania. "Po każdym użyciu upewnij się, aby dokręcić górę lub umieścić nasadkę z powrotem na ołówki, aby zapewnić, że nie powietrze wślizguje się", mówi Lo.

Zapytaj artystę makijażu: Jak naprawić zepsuty makijaż?