Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

17 olśniewających stylizacji z pływającym eyelinerem

Andreas Kuehn/ Getty Images

Jeśli "Euphoria" czegoś nas nauczyła (no wiesz, poza tym jak ważne są stałe grupy przyjaciół i niebezpieczeństwa związane z zażywaniem narkotyków), to tego, że niekonwencjonalny makijaż oczu jest koniecznością w 2022 roku. I tak jak uwielbiamy główną makijażystkę serialu, Donni Davy, która używa żywych cieni do powiek i artystycznie rozmieszczonych klejnotów, tak dziś skupimy się na "pływającym eyelinerze". Znany również jako dwuskrzydłowy eyeliner, pływający eyeliner wykorzystuje negatywną przestrzeń, aby wyolbrzymić ogólny wygląd makijażu oka. Ponieważ jest to nadal stosunkowo odważny makijaż, postanowiliśmy pokazać ci wszystkie sposoby, na jakie można go nosić. Niezależnie od tego, czy masz nadzieję na dojrzały, czarny look z linerem, czy też marzysz o kolorowym arcydziele na powiekach, poniżej znajdziesz 17 pomysłów na pływający eyeliner oraz produkty, które pozwolą Ci wcielić je w życie.

01 z 17

Pływający eyeliner z kamieniami szlachetnymi

Davy jako pierwsza pokaże ci, że do stworzenia pływającego eyelinera można użyć nie tylko eyelinera. Tutaj, zamiast eyelinera, użyła drobnych kamieni szlachetnych wzdłuż górnego łuku pływającego wzoru. Rezultat? Wyolbrzymione skrzydło w stylu glamour, od którego nie można oderwać wzroku.

Nicpro Naklejki z kamieniami szlachetnymi - 4 125 sztuk $10.99 Sklep 02 z 17

Beautiful in Blue

Jest tylko jedno słowo, którym można opisać ten tealowo-niebieski, pływający eyeliner: oszałamiający. Aby wykonać ten makijaż samodzielnie, pokryj powieki żywym niebiesko-zielonym cieniem do powiek i podkreśl je dwiema zakrzywionymi liniami białego eyelinera w płynie. To bardzo proste!

03 z 17

Pływający eyeliner w kolorze ostrej czerni

Aby w zadziwiający sposób odświeżyć klasyczną czarną kreskę, weź przykład z Davy i zetnij ją do wewnątrz, tak jak zrobiła to Barbie Ferreira (AKA Kat). Ponieważ pływający eyeliner jest szczególnie ostry, użyj eyelinera w płynie o bardzo cienkiej końcówce, a do jego uzupełnienia miej pod ręką skośny pędzelek i wodę micelarną.

Haus Labs Micro-Tip Liquid Eye-Lie-Ner $18.00 Sklep 04 z 17

Podwójny pływający eyeliner

Innym sposobem na noszenie pływającego eyelinera jest stworzenie unoszącej się przestrzeni pomiędzy dwoma skrzydełkami, w przeciwieństwie do jednej skośnej kreski, która rozciąga się w kierunku załamania powieki. W tym przypadku, Davy zastosował bardzo długie, poziome (a nie skierowane ku górze) skrzydełko na powiece Alexy Demie (AKA Maddy). To kolejny przykład na to, że posiadanie pod ręką wody micelarnej, aby łatwo poprawić krawędzie, będzie niezwykle przydatne.

Garnier SkinActive Micellar Cleansing Water $6.54 Sklep 05 z 17

Cienki czarny pływający eyeliner

Makijażysta gwiazd, Patrick Ta, jest być może najbardziej znany z tworzenia cery z pozoru gładkiej, pięknie zarumienionych policzków i perfekcyjnie podkreślonych czerwonych ust, ale ma on również sposób na pływający eyeliner. Oto przykład: Ta podwójna kreska na Dixie D'Amelio. Jeśli dobrze się przyjrzysz, dostrzeżesz nawet maleńkie srebrne ćwieki. Jak sprawić, by klejnoty pozostały na swoim miejscu przez całą noc? Użyj kleju do rzęs!

Kiss Przezroczysty klej do rzęs w paskach $2.98 Sklep 06 z 17

Electric Teal pływające eyeliner

Zostawmy to Lizzo, aby pokazała nam, jak się robi pływający eyeliner! Makijażystka Alexx Mayo podkreśliła podwójne skrzydełko grubym, metalicznym, tealowym akcentem, od którego, szczerze mówiąc, nie możemy oderwać wzroku. Jeśli o to chodzi, to jest to idealny makijaż typu "pływający eyeliner" na koncert, imprezę lub po prostu po to, aby dobrze się bawić makijażem.

Urban Decay 24/7 Glide-On Waterproof Eyeliner Pencil w Deep End $22.00 Sklep 07 z 17

Odwrócony neonowy pływający eyeliner

Nie wszystkie pływające kreski eyelinerem muszą mieć formę skrzydełek. Ta pokazuje, jak wysuwając eyeliner z wewnętrznych kącików można nadać intrygujący wygląd prostemu makijażowi. I musimy przyznać, że nam się to podoba.

Gavissi Beauty Cake Pop Retro Liner $8.00 Sklep 08 z 17

Rozmyty kobaltowy pływający eyeliner

Kolejna wskazówka, o której warto pamiętać przy tworzeniu pływającego eyelinera? Twoje kreski nie muszą być bardzo ostre. Ta pokazuje, jak lekko rozproszona kobaltowa niebieska kreska może przyciągać wzrok.

Kolekcja Sephora Ultimate Gel Waterproof Eyeliner Pencil $13.00 Sklep 09 z 17

Pływający eyeliner inspirowany latami 60.

Podoba Ci się pomysł pływającego eyelinera Alexy Demie, ale chciałabyś, aby był on bardziej wyrazisty? Rozważ technikę, którą wizażysta Raoúl Alejandre zastosował na Zendayi. Poprzez umieszczenie białego linera pomiędzy dwiema czarnymi kreskami, udało mu się natychmiast rozjaśnić jej #MOTD. Sztuczne rzęsy tylko dodają uroku temu makijażowi oczu w stylu retro.

Urban Decay 24/7 Glide-On Waterproof Eyeliner Pencil $22.00 Sklep 10 z 17

Seeing Triple Floating Eyeliner

Jeżeli Twoim celem jest stworzenie efektu pływającego eyelinera, który nie zostanie szybko zapomniany, ten potrójny eyeliner z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Aby go odtworzyć, nałóż pojedynczy eyeliner jak zwykle, a następnie narysuj kreskę tuż pod dolną linią rzęs i wyciągnij ją poziomo poniżej oryginalnego skrzydełka. Następnie, w załamaniu powieki, narysuj kolejną kreskę, ponownie skupiając się na poziomych kątach i przestrzeni pomiędzy nią a pierwotnym skrzydełkiem. Jedna uwaga: jeżeli masz podkrążone oczy, ten sposób makijażu prawdopodobnie zgubi się w załamaniach powieki i może nie być najlepszym rozwiązaniem.

11 z 17

Pastelowe, fioletowe akcenty

Czerń i fiolet to wyjątkowo mroczne połączenie kolorów i musimy przyznać, że ten ostry, pływający eyeliner w wykonaniu Alexx Mayo, makijażystki celebrytów, jest naprawdę zadziwiający. Aby odtworzyć ten look, nałóż czarny płynny eyeliner wzdłuż górnej linii rzęs, wysuwając skrzydełko na zewnątrz, a następnie wzdłuż dolnej wewnętrznej linii rzęs, wysuwając skrzydełko do wewnątrz. Negatywną przestrzeń wypełnij pastelowym, fioletowym cieniem do powiek i voilá!

HUDA Beauty Purple Haze Obsessions Eyeshadow Palette $29.00 Sklep 12 z 17

Abstrakcyjny pływający liner

Czy nazwiesz ten pomysł na pływający eyeliner leniwym czy abstrakcyjnym, nie ma to znaczenia. Celem każdego pływającego eyelinera jest wywarcie wrażenia, a jeśli właśnie go analizujesz, to znaczy, że spełnił on swoje zadanie. Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy prosta linia białego linera nad każdym załamaniem powieki, aby przyciągać spojrzenia.

13 z 17

Rozproszony pływający eyeliner

Ten pływający eyeliner jest nieco bardziej żywy, ponieważ zastosowano w nim kolor wzdłuż zewnętrznych kącików górnej linii rzęs, a następnie ponownie wtopiono go w całą szerokość każdej załamania powieki. Choć ziemisty w odwołaniu, ten szczególny wygląd ma być nieco groźny, jak to zostało stworzone dla Melissa Barrera's Scream premierowego wyglądu.

Natasha Deona Macro Tech Eyeliner Crayon $24.00 Sklep 14 z 17

Szalone dzieło sztuki

Jakby fiolet i czerń same w sobie nie tworzyły wystarczająco zadziwiającej stylizacji z pływającym eyelinerem, tutaj, makijażystka gwiazd Nikki Wolff dodaje do tej mieszanki zieleń i biel, aby uzyskać efekt końcowy, który przywodzi na myśl disneyowską Maleficent. Naturalnie, ten diabelnie dobry makijaż wymaga fachowego mieszania, precyzyjnej kreski i dokładnych poprawek, więc zdecydowanie nie jest to zadanie dla osób o słabym sercu.

15 z 17

Jednolity kolor

Podoba Ci się pomarańczowy, pływający eyeliner Patricka Ta na twarzy Aimee Song, ale czy chciałabyś, aby kolor ten rozciągał się na całą powiekę? Dzięki Brandy Allen, makijażystce gwiazd, możesz zobaczyć, jak wygląda to na Kirby Howell-Baptiste.

16 z 17

Neonowy pływający eyeliner

Aby stworzyć najlepsze festiwalowe arcydzieło, jakim jest pływający eyeliner, weź przykład z książki makijażystki Jo Baker. Aby odtworzyć ten look, który wykonała ona dla Grace Gaustad, wybierz pięć neonowych eyelinerów (lub użyj wilgotnego pędzelka zanurzonego w ulubionej palecie neonowych cieni do powiek) i nałóż każdy kolor w krótkich odcinkach. Następnie, używając pędzelka o gęstym włosiu, lekko je rozprosz, aby uzyskać efekt lekkiego rozmycia, imitujący wygląd neonowego napisu.

Violet Voss Tie Dye For Eyeshadow Palette $36.00 Sklep 17 z 17

Minimalistyczny pływający eyeliner

Jeśli podoba Ci się minimalistyczny, pływający eyeliner, pozostań przy sprawdzonej czarnej końcówce i połącz ją z kontrastowymi kreskami nad załamaniem powieki i wzdłuż wewnętrznego kącika dolnej linii rzęs, tak jak zrobiła to wizażystka Rebekah Aladdin na Justine Skye.

22 Bezwysiłkowo fajne sposoby na noszenie eyelinera