Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Jak zapobiegać rozmazywaniu się tuszu do rzęs według wizażystów

Guille Faingold / Stocksy / Byrdie

Prawdopodobnie miałeś rozmazany tusz do rzęs przy więcej niż jednej okazji, ale to nigdy nie staje się mniej denerwujące. Bez względu na to, czy złapał cię deszcz, czy też przypadkowo się rozpłakałaś (uwierz, wszyscy tam byliśmy), ostatnią rzeczą, o której powinnaś myśleć, jest to, jak trzyma się twój makijaż. Wiele tuszy do rzęs obiecuje, że ich aplikacja i trwałość będą bezsmugowe, jednak to, jak sprawdzą się w ciągu dnia, zależy w dużej mierze od tego, jak je nałożysz.

Poprosiliśmy artystkę makijażu z Nowego Jorku, Shainę Ehrlich, o podanie najlepszych sposobów na to, by Twój tusz do rzęs nie rozmazał się. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Poznaj eksperta

Shaina Ehrlich jest profesjonalną makijażystką i fryzjerką mieszkającą w Nowym Jorku.

01 z 06

Podkręć swoje rzęsy

Co większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że praca przygotowawcza, którą wykonujesz przed zastosowaniem tuszu do rzęs, robi ogromną różnicę. "Aby rozpocząć, będziesz chciał naprawdę podkręcić swoje rzęsy za pomocą wysokiej jakości lokówki do rzęs", mówi Elrich, który wyjaśnia, że podkręcanie zapewnia, że dajesz rzęsy podniesienie, pomagając zapobiec smugom.

Nasza ulubiona zalotka: Tweezerman ProMaster Eyelash Curler (23$) ma szeroki otwór i jest specjalnie zaprojektowana dla oczu w kształcie migdałów i oczu głęboko osadzonych.

02 z 06

Zastosuj podkład do rzęs

Po tym jak Twoje rzęsy zostały podkręcone, zastosuj podkład. "Upewnij się i niech podkład wyschnie najpierw przed przejściem do aplikacji tuszu do rzęs", mówi Ehrlich. Podkład podkręca i definiuje rzęsy oraz sprawia, że formuły tuszu do rzęs lepiej przylegają do rzęs. Krótko mówiąc, mniej się rozmazuje.

Jeśli chodzi o aplikację, nałóż jedną warstwę na górne i dolne rzęsy, jeśli planujesz użyć tuszu na obu. Jeśli zamierzasz nałożyć tusz tylko na górne rzęsy, wystarczy jedna warstwa podkładu.

03 z 06

Nałóż i utrwal swój tusz do rzęs

Nadszedł czas na właściwą aplikację tuszu do rzęs. Jeśli zauważysz, że Twój ulubiony tusz do rzęs ma tendencję do rozmazywania się, Ehrlich sugeruje nałożenie "jednej warstwy wodoodpornego lub odpornego na działanie wody tuszu do rzęs na wierzch Twojego [ulubionego tuszu], aby go utrwalić".

Ehrlich dodaje, że jeśli masz łzawiące oczy lub zauważyłaś, że Twój tusz rozmazuje się za każdym razem, gdy nakładasz go na dolne rzęsy, spróbuj nałożyć tusz tylko na górne rzęsy. Mniejsza ilość produktu oznacza mniejszą ilość smug.

04 z 06

Trzymaj ręce z dala od twarzy

Dotykanie twarzy jest łatwe, a może prowadzić do poważnych problemów z makijażem oczu. Następnym razem, gdy będziesz miała ochotę na pocieranie oczu, użyj chusteczki do lekkiego przetarcia, a szybko wyrobisz sobie nowy nawyk trzymania palców z dala od twarzy.

05 z 06

Zwróć uwagę na pielęgnację skóry

Jeśli tusz do rzęs nadal się rozmazuje, zwróć uwagę na sposób pielęgnacji skóry, którego używasz. Jeśli stosujesz krem pod oczy, upewnij się, że jest on całkowicie wchłonięty i suchy, zanim przejdziesz do makijażu.

Pielęgnacja skóry, która zawiera olejki lub jest śliska, może spowodować, że tusz do rzęs i makijaż oczu będą się rozmazywać i spływać, dlatego daj sobie dużo czasu na przygotowanie, zanim przejdziesz do nakładania makijażu. Między pielęgnacją skóry a makijażem zrób pół godziny do godziny przerwy, aby produkty mogły się wchłonąć i nie przeszkadzać. Jeśli Twoja skóra ma tendencję do przetłuszczania się w ciągu dnia, możesz również użyć bibułek z filtrem, aby zminimalizować błyszczenie i rozmazywanie się skóry.

06 z 06

Używaj pudru translucentnego

Puder translucentny pod oczami pomoże utrzymać skórę matową i wolną od oleju, który może być głównym czynnikiem powodującym rozmazywanie się tuszu. Przed nałożeniem tuszu do rzęs, weź mały pędzelek i lekko nałóż na oczy puder translucentny lub puder typu blurring. To nadal daje bardzo naturalny wygląd i nie wygląda zbyt ciężkie.

19 najlepszych tuszy do rzęs dla wspaniałych, wspaniałych rzęs