Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Jak usunąć wodoodporny eyeliner bez szorowania i ciągnięcia

Liliya Rodnikova / Stocksy

Okolice oczu to jedne z najbardziej delikatnych i wrażliwych miejsc na naszej twarzy - ale to nie zniechęca nas do stosowania cieni do powiek, eyelinera, tuszu do rzęs i innych.

Chociaż zachęcamy do bycia tak kreatywnym, jak tylko chcemy, jeśli chodzi o wygląd makijażu oczu, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas ich usuwania, zwłaszcza jeśli zawierają wodoodporny eyeliner. Konieczne jest traktowanie skóry wokół oczu delikatnie i z troską, unikając ciągnięcia, szarpania lub jakichkolwiek agresywnych metod usuwania. Dlaczego? Gdy skóra wokół oczu jest regularnie ciągnięta i szarpana, może uszkadzać kolagen, a nawet powodować szybsze powstawanie zmarszczek na powiekach.

Jeśli jesteś wielką fanką noszenia wodoodpornego eyelinera i makijażu oczu, to dobrze; chcemy tylko upewnić się, że usuwasz go we właściwy sposób. Ahead, z pomocą artysty makijażu gwiazd Misha Shahzada, mamy skompilowane listę wskazówek, aby upewnić się, że wodoodporny eyeliner pochodzi off z małym lub żadnym kłopotem.

Poznaj eksperta

Misha Shahzada jest makijażystką gwiazd i redakcji, której klientami są między innymi Julia Garner, Maude Apatow, Emily Didonato i wiele innych.

01 z 05

Podwójne oczyszczanie

Podwójne oczyszczanie nie jest tak skomplikowane, jak może się wydawać. Jest to proces polegający na dwukrotnym oczyszczeniu twarzy - najpierw produktem na bazie oleju, a następnie środkiem oczyszczającym na bazie wody - i jest znany jako jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania makijażu i oczyszczania skóry.

Produkt oczyszczający na bazie olejku pomoże rozbić uporczywy makijaż i zanieczyszczenia, zanim przejdziesz do produktu oczyszczającego na bazie wody. Olejki do oczyszczania mają różne formuły (niektóre są płynne, inne to balsamy), które rozpadają się po wmasowaniu w skórę.

Shahzada podkreśla tę metodę jako ulubioną do usuwania makijażu: "Zawsze sugeruję podwójne oczyszczanie w przypadku stosowania ciężkiego makijażu lub czegokolwiek wodoodpornego, aby zagwarantować, że wszystko zostanie usunięte" - mówi. "Stosuję tę metodę na sobie i rozpoczynam od użycia olejku oczyszczającego, aby delikatnie usunąć uporczywy makijaż, a następnie środka oczyszczającego na bazie wody". Dla podwójnego oczyszczania, Hydrating Face Cleanser ($45) z Costa Brazil jest doskonały w usuwaniu uporczywego makijażu oczu.

02 z 05

Używaj odpowiednich środków do demakijażu oczu

Jeśli nie możesz wykonać podwójnego oczyszczania i potrzebujesz czegoś, co pozwoli Ci szybciej usunąć wodoodporny eyeliner, istnieją pewne opcje. Używanie preparatu do demakijażu oczu, który został opracowany, aby pomóc rozbić wodoodporne formuły, to świetny sposób na rozpoczęcie procesu usuwania. The Makeup Melt Eye Makeup Remover Gel ($15) od Bliss pomaga stopić się z wodoodpornego linera i więcej; stosuje się go do wacika i delikatnie naciskać na oczy przed machnięcia makijażu daleko, powtarzając proces tyle razy, ile trzeba. Inne opcje obejmują Chanel's Gentle Bi-Phase Eye Makeup Remover ($37), który usuwa wodoodporny eyeliner i nadaje się do wrażliwych oczu, a La Roche Posay's Respectissime Eye Makeup Remover ($16), który oferuje wielką wartość.

"Podczas usuwania wodoodpornego eyeliner, szukać remover na bazie oleju. To pomoże rozbić eyeliner łatwo", sugeruje Shahzada. "Proponuję również, abyś zamknął oczy i nacisnął wacik z removerem na obszarze oka przez 10-20 sekund na każde oko. To pozwala makijażowi łatwo zsunąć się bez nadmiernego ciągnięcia lub utraty rzęs."

Jeśli okaże się, że Twój eyeliner jest nieco uparty i potrzebuje więcej czasu, to w porządku; możesz powtarzać te kroki, aż wszystko zejdzie. Shisheido's Instant Eye and Lip Makeup Remover ($30) jest ulubieńcem Shahzada's, gdy czas jest najważniejszy, ponieważ szybko pomaga usunąć wodoodporny eyeliner, tusz do rzęs i odważne szminki.

03 z 05

Nie śpij na nim

Niezależnie od tego, jakie metody wybierzesz do wykorzystania w usuwaniu wodoodpornego linera, ważne jest, abyś nie spała w swoim makijażu oczu. Spanie w makijażu może siać spustoszenie na skórze, a co ważniejsze, może podrażnić oczy i narazić Cię na więcej zarazków i ewentualnych infekcji oraz zaczerwienień, czego zdecydowanie nie chcesz.

Dobrą zasadą jest mieć zawsze chusteczki do makijażu przy łóżku, na szafce nocnej lub na komodzie, aby pomóc usunąć makijaż pod koniec długiego dnia lub nocy, jeśli nie jesteś w stanie w pełni umyć twarzy. Podczas gdy oczyszczanie i pełne usuwanie makijażu jest najlepsze, chusteczki przynajmniej pomogą Ci upewnić się, że nie pójdziesz spać z pełną twarzą.

04 z 05

Jeśli masz wrażliwą skórę

Wiele osób ma wrażliwą skórę i oczy, więc jeśli chcesz podkreślić swoje oczy, ale denerwujesz się, jak zareaguje na to Twoja skóra, warto używać wodoodpornych eyelinerów, które to umożliwiają.

Zakupy dla wodoodpornych linerów specjalnie sformułowane dla skóry wrażliwej jest twój pierwszy krok w unikaniu niepotrzebnych reakcji. The Infinity Waterproof Eyeliner ($22) z Thrive Causemetics jest hipoalergiczny i testowany zarówno przez okulistów i dermatologów, aby nie podrażniać. To samo dotyczy zmywaczy; znajdź takie, które są delikatne, ale mają mocny cios przy usuwaniu wodoodpornych linerów, takich jak Cleansing Micellar Water ($55) od La Mer.

05 z 05

Zrób z tego zabawę

Usuwanie eyelinera nie musi być żmudnym procesem, którego nie lubisz. Wiemy, że spędzasz dużo czasu na nakładaniu makijażu i myśl o jego usunięciu może nie być najbardziej ekscytującą rzeczą, na którą czekasz.

Zamiast się go obawiać, zrób z niego zabawę. Usuwanie makijażu może być czymś relaksującym, co robisz każdego wieczoru. Zapal świecę, poświęć trochę czasu na masaż skóry podczas oczyszczania, a następnie zastosuj maseczkę, która ukoi i nawilży Twoją skórę. To tylko kilka sposobów na podniesienie rangi prozaicznego obowiązku. Im bardziej będziesz cieszyć się tym procesem i cieszyć się na jego myśl, tym bardziej będziesz trzymać się drogi, jeśli chodzi o usuwanie wodoodpornego makijażu każdej nocy. Masz to.

Najlepsze wodoodporne eyelinery dla trwałego wyglądu