Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Cyfrowa aplikacja makijażu to przyszłość kosmetyki - oto dlaczego

Rytuał makijażu jest spersonalizowany, indywidualny i jest czymś, co tworzysz i eksperymentujesz z nim przez lata praktyki. Potrafimy natychmiast wymienić podkłady, które najlepiej współgrają z naszą skórą. Wiele z nas nie raz męczyło się nad uzyskaniem idealnego efektu ciętej kreski lub czarnego linera, który jest na tyle ostry, że wzbudza w nas ogromną pewność siebie. Ale być może już niedługo nie będziemy musiały w ogóle pudrować i rzeźbić naszych twarzy. Dzięki postępowi technologicznemu i umiejętnościom wybranych osób, cyfrowy makijaż staje się coraz bardziej widoczny w mediach społecznościowych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, ludzie zaczęli eksperymentować w zaciszu własnych domów. Wykorzystując technologię, twórcy byli w stanie posunąć edycję zdjęć o krok dalej, poza zwykłe retuszowanie. Teraz mogą oni tworzyć skomplikowane i unikalne makijaże bezpośrednio z laptopa lub telefonu.

Hotin Andreea Cătălina, 23-letnia studentka i makijażystka, ma ponad 20 tys. obserwujących na Instagramie. Jej kanał wypełniają zarówno zdjęcia glamour, jak i bardziej redakcyjne makijaże, Hotin zaczęła ostatnio odkrywać świat cyfrowego makijażu.

"Czasami to, co można zrobić cyfrowo w ciągu godziny, może zająć do pięciu godzin, aby namalować na twarzy", mówi Hotin. "Podczas pracy cyfrowej, możesz dowolnie powiększać zdjęcie, dzięki czemu możesz dodać niesamowitą ilość szczegółów".

Zafascynowana w młodym wieku czerwoną szminką swojej matki, szybko znalazła się w rozległym świecie kosmetyków. Dzięki twórcom Youtube, takim jak Michelle Phan, Hotin nauczyła się eksperymentować z przydymionym cieniem do powiek w zaciszu swojej sypialni, zanim ujawniła światu swój niezaprzeczalny talent. Przez całe swoje licealne życie i karierę na studiach, wciąż przesuwała granice swojego kreatywnego stylu. "Całkowicie się otworzyłam i pozwoliłam sobie na swobodne wyrażanie wszystkich moich twórczych myśli, zazwyczaj poprzez rozjaśnianie włosów na różne kolory i noszenie większego makijażu" - mówi.

Następnie, dwa lata temu, Hotin założyła swoje konto na Instagramie skoncentrowane na makijażu. "Postawiłam sobie za misję, aby każdego dnia publikować jeden look" - mówi. Jednak szybko okazało się, że nie jest w stanie pogodzić ogromu pracy, jaki sobie zafundowała. Nie śpiąc do późna w nocy i nie mając naturalnego światła słonecznego do robienia zdjęć, Hotin postanowiła zamiast tego zaprojektować makijaż na zdjęciach, które już miała. "To, co kocham w cyfrowym makijażu to to, jak bardzo jest intuicyjny i jak nieskończone są możliwości".

"Wykonanie jakiejkolwiek precyzyjnej aplikacji makijażu w prawdziwym życiu może być zdradliwe, ponieważ zawsze poruszamy naszymi twarzami", mówi Hotin, stwierdzenie, które będzie rezonować z każdym, kto próbował graficznego linera.

Choć efekt końcowy bardzo przypomina prawdziwy makijaż, proces tworzenia cyfrowych kosmetyków jest zupełnie inny. "Lubię zaczynać od zdjęcia, na którym mam już zrobioną bazę pod makijaż, zazwyczaj korektor, odcień skóry, tusz do rzęs, róż do policzków lub bronzer". Stamtąd, z oryginalnym płótnem gotowym do malowania, Hotin ma tendencję do tworzenia wstępnego zarysu kierunku, w którym postanowiła podążać.

Hotin porównuje wzrost cyfrowego makijażu do sceny przebierania się Cher na początku hitowego filmu Clueless z 1995 roku, stwierdzając, że czysta przyjemność jest połową powodu, dla którego ludzie tak bardzo się w to angażują. "Istnieje już ogromny rynek aplikacji do edycji i filtrów i myślę, że ludzie są po prostu ciekawi, jak wyglądaliby w innym makijażu" - mówi.

"Dość trudno było mi kontrolować pociągnięcia pędzla" - mówi Hotin, odnosząc się do początkowych przeszkód związanych z cyfrowym makijażem. Ale, dodaje, "Czy kiedykolwiek kichnęłaś w środku robienia eyelinera?". Piękno cyfrowego makijażu pochodzi z jego bezwysiłkowej zdolności do bycia wytartym i ponownie rozpoczętym w momentach. Możesz bawić się teksturami, mediami i kolorami bez konieczności wykonywania makijażu w rzeczywistości.

Świat kosmetyków nieustannie zmienia się wraz z cyfrowym światem. Rzeczywistość rozszerzona jest obecnie w pełni zintegrowana z naszymi nawykami zakupowymi, a urządzenia stanowią nieodłączną część naszych rutynowych czynności. Być może za kilka lat wszyscy będziemy używać naszych cyfrowych awatarów ozdobionych makijażem w prawdziwym świecie.

Jak będzie wyglądało piękno w świecie po pandemii?