Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Just B Cosmetics chce, aby każda z nas miała idealny odcień szminki

Po prostu B

Bina Khan pracowała jako jedna z premierowych pakistańskich kosmetyczek i makijażystów ślubnych, gdy w marcu 2020 roku wybuchła pandemia. Podobnie jak wiele innych, jej salon szybko został zamknięty, pozostawiając ją zastanawiającą się, jaki jest następny ruch dla jej 25-letniej kariery kosmetycznej.

"Często opisujemy to jako naszą tratwę ratunkową podczas pandemii" - mówi Khan o swojej marce, Just B Cosmetics, którą uruchomiła wraz ze swoją współzałożycielką Madiha Chan w 2021 roku. Khan poznała Chan jako klientkę ślubną i pomimo tego, że mieszkała na dwóch różnych kontynentach - Chan mieszka w USA, a Khan dzieli swój czas między Londyn i Pakistan - obie pozostawały blisko siebie. Doświadczenie Khan w dziedzinie urody, w połączeniu z pracą Chan jako głównego inżyniera w Google, tworzyło idealną parę, gdy przyszło do wprowadzenia na rynek gamy pięciu dwustronnych pomadek.

Khan w pierwszej kolejności postawiła na szminkę, ponieważ uważa ją za "najczystszy kolor, jaki można nadać twarzy". Oprócz szerzenia radości poprzez kolor, Khan chciała reprezentować swoje południowoazjatyckie dziedzictwo i stworzyć idealną szminkę dla każdego odcienia skóry. Poniżej, założycielka podzieliła się z Byrdie tym, co zainspirowało kolekcję, wskazówkami, jak osiągnąć idealne usta i nie tylko.

Bina Khan

Produkty

Marka wprowadziła na rynek pięć pomadek o podwójnym wykończeniu, z których każda zawiera płynny mat i satynowe lśnienie w nieco innych odcieniach. Pomadki Just B Cosmetics Lip Spectrums (38$) są właśnie tym - spektrum - i zostały zaprojektowane tak, aby każda z nich mogła być noszona osobno lub razem, aby uzyskać indywidualny odcień i teksturę.

Khan chciała podzielić się z klientkami swoim doświadczeniem w zabawie z różnymi konsystencjami. "Chciałam po prostu dostarczyć ludziom możliwość tworzenia tych kolorów i zabawy z teksturą i tonem", mówi.

Inspiracja

W ciągu 25 lat pracy jako makijażystka, Khan dostrzegła ogromną lukę w krajobrazie piękna. "Nikt nie mówił konkretnie do brązowej skóry, czy skóry z Azji Południowej" - mówi. "Gdybym chciała zrobić różową szminkę dla mojej klientki, musiałabym wymieszać cztery lub pięć różowych szminek - nawet z firm, które szanuję i kocham".

Khan podkreśla znaczenie reprezentacji, jeśli chodzi o oferowanie odcieni, które działają dla wszystkich brązowych odcieni skóry. "Chcieliśmy stworzyć produkt, który pokaże ludziom, że ich widzimy i doceniamy ich piękno. Nie chodzi o to, aby kogokolwiek pominąć". Sprawianie, że klienci czują się dostrzegani i walidowani bez względu na ich kolor skóry, było jej głównym priorytetem.

Khan chciała również dostarczyć produkt, który pozwoli ludziom na zabawę, kreatywność i wyrażenie siebie poprzez makijaż. "Wiesz, że kiedy trafisz na odpowiedni kolor, to wywołuje on uśmiech na Twojej twarzy. Nawet gdy nikt na ciebie nie patrzy, jesteś nim po prostu zachwycona" - mówi. "To piękny prezent, który można komuś dać".

Odcienie

Lip Spectrum występuje w pięciu odcieniach, od różowego mauve do jasnej magenty. Każdy odcień został skrupulatnie stworzony tak, aby pochlebiał głębszej skórze. Na przykład, blady odcień różu Not Just Pink stanowi odświeżające odejście od typowych ciepłych, czasami pomarańczowych odcieni dostępnych na rynku, które nie pochlebiają melanżowej skórze. Zamiast tego Khan zdecydowała się zaoferować chłodniejsze odcienie różu, które pomogą dopełnić brązową skórę, dzięki czemu jest to jeden z bestsellerów Just B.

To nie przypadek - Khan ściśle współpracowała ze swoim producentem, aby uzyskać jak najbardziej integracyjne kolory. Założycielka stworzyła nawet swoje własne próbki dla kolorów, które wymagały wielokrotnych serii, takich jak różowe odcienie Monday i Kashmiri Chai. "To naprawdę miało wiele sensu dla mnie, że, wow, to zajmuje im dużo czasu, aby uzyskać to ... To dlatego nie jest [już] na rynku," Khan powiedział o odcieniach.

Jak nosić Lip Spectrum

"To całkowicie zależy od Ciebie, aby stworzyć to, co działa dla Ciebie", mówi Khan, choć ona ma kilka profesjonalnych sugestii. Aby uzyskać soczyste wykończenie przy użyciu duetu Not Just Pink, założycielka sugeruje, aby najpierw nałożyć Sundays, matowy fluid, jako plamę, a następnie dodać Mondays, glazurę, jako wykończenie.

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale możesz również zmienić kolejność nakładania poszczególnych odcieni. W przypadku duetu Not Just Red, Khan lubi najpierw nałożyć Poison Apple jako maślaną bazę, a następnie nałożyć na nią matowy Ruby Slippers, zaczynając od środka ust i kierując się na zewnątrz. W ten sposób powstaje "wygodne, ale matowe zamknięcie", które utrzymuje się przez cały dzień.

Recenzja

Niezależnie od tego, czy szukasz pomadki do codziennego noszenia, czy chcesz poeksperymentować z odcieniami i teksturami, Just B oferuje szeroki wachlarz kombinacji, dzięki którym każdy odcień będzie pasował do Twojego odcienia skóry lub preferencji dotyczących połysku.

Żadna z formuł nie wysusza ust, ale skutecznie utrzymuje się na nich przez cały dzień. Minęły już czasy niekończącego się ponownego nakładania szminki po każdym posiłku, napoju lub po prostu w miarę upływu dnia. Tutaj pigmenty są bogate, ale komfortowo utrzymują się na ustach, sprawiając, że zapomnisz, że w ogóle masz na nich szminkę.

Pełna kolekcja jest dostępna w sklepach internetowych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Pakistanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Cechy produktu

  • Kosmetyki Just B

  • Kosmetyki Just B

  • Kosmetyki Just B

David Yi ma misję, by uczynić piękno przyjaznym dla płci