Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Jak opanować eyeliner dla szczeniąt, według wizażystki

Ashley Rebecca / Byrdie

Trendy K-Beauty rosną w szybkim tempie i z pewnością miały ogromny wpływ na makijaż i pielęgnację skóry w ciągu ostatnich kilku lat. Od szklanej skóry po maski do twarzy ze ślimaka, kategoria ta ma wiele do zaoferowania każdemu, kto chce uaktualnić swoje procedury pielęgnacji skóry i makijażu. Niezwykle popularny trend w makijażu, że możemy dać K-Beauty wszystkie kredyty dla jest "oczy psa szczeniaka". Dla tego spojrzenia, eyeliner jest stosowany w ruchu w dół, aby przypominać uroczy i doe-eyed kształt, że szczenięta naturalnie mają.

Chcesz wypróbować ten trend? Z tej okazji przygotowaliśmy dla Ciebie kompletny tutorial, jak możesz go opanować. Zapraszamy do zapoznania się z radami eksperta - Dema Jaber.

Poznaj eksperta

  • Dema Jaber jest profesjonalną makijażystką i fryzjerką.
01 z 06

Krok 1: Nałóż ołówkowy eyeliner

Ashley Rebecca

Najbardziej charakterystyczną rzeczą w oczach psa szczeniaka jest ich kształt. Kluczem jest sposób, w jaki nakładasz eyeliner. Tradycyjnie możesz zauważyć, że większość eyelinerów jest nakładana ruchem w górę na oko i zewnętrzne kąciki, jednak w przypadku tego konkretnego trendu, będziesz chciała nałożyć liner w dół, zamiast tego.

Do wykonania tego makijażu możesz użyć żelowego lub kredkowego linera. Ja zaczynam od 24/7 Glide-On Waterproof Eyeliner Urban Decay w kolorze Bourbon (22$), aby narysować swój kształt. Ponieważ moje oczy mają kształt migdała, skupiam się na tym, aby eyeliner opadał w dół i nie wyglądał jak tradycyjne kocie oko. Bez względu na to, jaki masz kształt oczu, po prostu kieruj się naturalną krzywizną oczu jako wskazówką.

02 z 06

Krok 2: Połącz i rozetrzyj

Ashley Rebecca

Po nałożeniu górnego linera, przejdź do dolnego za pomocą tego samego ołówka i połącz je. Następnie rozetrzyj ją za pomocą pędzelka do cieni do powiek lub palca. Kredka powinna zatrzymać się na środku linii rzęs, a nie sięgać aż do wewnętrznych kącików.

"Wolę obrysować dolne rzęsy linerem kohl i wyprowadzić go na spotkanie z linerem żelowym, rozmywając go, co daje delikatny efekt smokey" - dodaje Jaber. "Kohl daje delikatniejszy wygląd do noszenia na co dzień, a jeśli chcesz, możesz go rozbudować i zrobić z niego bardziej dramatyczne, przydymione, szczenięce oko".

03 z 06

Krok 3: Obrysuj kontur płynnym linerem

Ashley Rebecca

Aby wzmocnić wygląd, dodaj płynny eyeliner na wierzch żelowego lub ołówkowego linera, który już zastosowałaś, aby dodać głębi i przyciemnić kolor. Możesz powtórzyć ten sam krok na dolnym linerze, ale nie jest to konieczne. Pamiętaj tylko, aby podążać za kształtem linera, tak aby wyglądał on na dopracowany.

Jeśli potrzebujesz trochę praktyki przy użyciu płynnego eyelinera, zaczynając od flamastra jeden może ułatwić Ci proces łatwiej. Używam Charlotte Tilbury's Feline Flick Liner Pen ($30) na górze eyeliner mam już zastosowane.

Podczas korzystania z cieczy lub flamastry eyelinery, praktyka stosowania ich na górze dłoni pierwszy, aby uzyskać pojęcie o konsystencji, kolor i jak szybko eyelinery wyschnąć. Ponieważ każdy eyeliner jest inny, możesz ocenić jak cienkie lub grube mają być linie, zwłaszcza jeśli używasz płynnego linera, który ma mały pędzelek jako aplikator.

04 z 06

Krok 4: Nałóż cień do powiek

Ashley Rebecca

W makijażu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, a nie o to, aby się super wyszkolić. Możesz więc nałożyć swój cień do powiek przed wykonaniem linera lub po, aby uzyskać trend "puppy dog eyes". Ja zdecydowałam się na nałożenie cienia po nałożeniu linera, aby dodać trochę wymiaru i konturu. Możesz nosić dowolne kolory, ale naturalne, bardziej ziemiste cienie nie będą odciągać uwagi od eyelinera, który jest główną atrakcją tego makijażu. Jeżeli eyeliner i cienie do powiek mają tendencję do marszczenia się lub rozmazywania w ciągu dnia, zastosuj podkład pod cienie na całej górnej powiece i pozwól mu wyschnąć zanim przejdziesz do reszty makijażu oka.

05 z 06

Krok 5: Wzmocnij swoje rzęsy

Ashley Rebecca

Dodanie wspaniałego tuszu do rzęs, aby wykończyć spojrzenie, pomaga w stworzeniu okrągłego kształtu. Nałóż kilka warstw tuszu na górne i dolne rzęsy, aż uznasz, że wygląd jest kompletny. Ja stosuję Kjaer Weis Im-Possible Mascara (26$), aby nadać rzęsom objętość, długość i rozdzielenie.

Jeśli chcesz zrobić krok naprzód i nosić ten wygląd ze sztucznymi rzęsami, to nawet lepiej. Dlaczego pytasz? Jaber poleca połączenie tego makijażu ze sztucznymi rzęsami, ponieważ to naprawdę podkreśli jego okrągły kształt: "Lubię używać Lash Star Visionary Lash 002 ($28), ponieważ najdłuższe rzęsy znajdują się w środku, dzięki czemu oko jest bardziej okrągłe, co jeszcze bardziej podkreśla jego wygląd. Oczy są otwarte we właściwym miejscu, co daje przesadne szczenięce spojrzenie."

06 z 06

Krok 6: Dokonaj wszelkich zmian

Ashley Rebecca

Gratulacje - osiągnęłaś teraz status szczenięcych oczu psa. Zanim wyjdziesz, przyjrzyj się swojemu gotowemu wyglądowi, dokonaj ewentualnych poprawek i kontynuuj noszenie tego trendu, gdzie tylko zechcesz, ponieważ naszym zdaniem wygląda on na Tobie niesamowicie.

Zawsze w trendzie: Faceci w eyelinerach