Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o Latisse

Stocksy

Czasami, grubsze, pełniejsze i dłuższe rzęsy nie mogą być osiągnięte za pomocą warstwy ulubionego tuszu do rzęs. A może zauważyłaś, że rzęsy nie wyglądają na tak pełne i soczyste, jak byś chciała - i właśnie wtedy musisz sięgnąć po profesjonalne zabiegi. Rozwiązanie? Latisse.

W przeciwieństwie do innych serum do rzęs, Latisse jest jedynym zatwierdzonym przez FDA rozwiązaniem do walki z hipotrichozą, terminem medycznym oznaczającym posiadanie niewystarczającej ilości rzęs. Jeśli szukasz sprawdzonego, skutecznego i bezpiecznego leczenia, aby rosnąć, zagęszczać i przyciemniać rzęsy, Latisse może być opcją dla Ciebie.

Poniżej przedstawiamy wszystko, co należy wiedzieć przed zastosowaniem pierwszej dawki Latisse.

Co to jest Latisse?

Latisse jest zatwierdzonym przez FDA preparatem stosowanym w celu zwiększenia rzęs, szczególnie u osób, które mają problemy z porostem włosów wokół oczu, mają rzadkie rzęsy lub doświadczają utraty rzęs z powodu stresu lub choroby. "Co ciekawe, był to właściwie lek w postaci kropli do oczu stosowany w leczeniu jaskry, stanu, który może powodować utratę wzroku z powodu wysokiego ciśnienia w oku", wyjaśnia dr Ashley Brissette, M.D., asystent profesora okulistyki w Weill Cornell Medicine. "Znanym efektem ubocznym tego leku było to, że sprawiał on, że pacjenci mieli długie i gęste rzęsy, więc został on ponownie wprowadzony na rynek jako preparat do pielęgnacji rzęs".

Dr Anna Guanche, M.D., certyfikowany dermatolog i ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry celebrytów, daje nam jeszcze więcej wglądu. "Latisse to roztwór stosowany do korzenia rzęs, który pomaga zwiększyć wzrost, długość, grubość i ciemność rzęs. Jest to korzystne dla osób, które mogą mieć zaburzenia genetyczne, które powodują cieńsze rzęsy, pomagając stymulować wzrost włosów poprzez specjalnie stworzoną formułę," mówi. "Składnik aktywny w Latisse, bimatoprost, naśladuje naturalną substancję chemiczną w naszym organizmie, która stymuluje wzrost włosów dla naszych rzęs, aby pomóc ludziom, którzy mają niedobór naturalnej substancji chemicznej, prostaglandyny".

Korzyści z Latisse

  • Zwiększa grubość rzęs
  • Zachęca do wzrostu rzęs
  • Może być stosowany z soczewkami kontaktowymi
  • Bezpieczny i skuteczny

Latisse jest bezpieczny, skuteczny i nadaje się do stosowania u większości osób, które doświadczają utraty rzęs. Główny składnik w Latisse, bimatoprost, zachęca rzęsy do wzrostu grubsze i dłuższe. "Aktywny składnik, który wspomaga wzrost rzęs, zawiera bimatoprost, który jest związkiem pochodzącym z kwasu tłuszczowego, który wiąże się z receptorami w mieszku włosowym, zwiększając wzrost, długość, ciemność i grubość włosów" - wyjaśnia Guanche.

Możesz spodziewać się zobaczyć wyniki w ciągu kilku tygodni podczas korzystania z Latisse. "Cykl wzrostu rzęs wynosi dwa miesiące, więc trzeba go używać przez tyle czasu, aby zobaczyć pełne rezultaty, ale ludzie często zaczynają zauważać poprawę wzrostu po kilku tygodniach", mówi Brissette.

Jak przygotować się na Latisse

Przed nałożeniem Latisse, upewnij się, że twarz jest całkowicie czysta, pamiętając o usunięciu makijażu oczu za pomocą balsamu lub olejku oczyszczającego. Po oczyszczeniu, dokładnie osusz twarz. Jeśli nosisz szkła kontaktowe, wyjmij je przed zabiegiem.

Czego należy się spodziewać podczas stosowania Latisse

Stosowanie Latisse jest niezwykle proste. Aby zastosować Latisse, wystarczy nałożyć kilka kropel roztworu Latisse na cienki pędzelek przypominający eyeliner i delikatnie przeciągnąć pędzelkiem wzdłuż górnej linii rzęs. Zacznij od wewnętrznego kącika powieki i narysuj linię w kierunku zewnętrznego kącika, tak jakbyś nakładała swój ulubiony eyeliner. "Zazwyczaj zalecam uzyskanie cienkiego pędzelka do eyelinera ze sklepu kosmetycznego (zamiast tego, który jest dostarczany z produktem), nakładając kroplę na pędzelek, nakładając cienką warstwę tuż u nasady rzęs. Należy unikać nakładania go zbyt mocno na skórę powiek lub pozwalając mu kapać do oczu", radzi Brissette. Po nałożeniu roztworu, użyj chusteczki, aby wytrzeć nadmiar produktu. Aby uniknąć zanieczyszczenia, należy używać nowego pędzelka do eyelinera do każdego oka, a różdżkę wyrzucać po każdym użyciu.

Latisse nie jest jednym z tych "więcej znaczy więcej". Powinnaś stosować go tylko raz dziennie. Stosowanie więcej niż raz dziennie nie sprawi, że Twoje rzęsy będą rosły szybciej.

Jedna seria Latisse wystarcza na 16 tygodni. Po kilku tygodniach stosowania powinnaś zacząć dostrzegać zauważalną różnicę w długości i pełności Twoich rzęs. Według Brisette, "Cykl wzrostu rzęs wynosi 2 miesiące, więc trzeba go używać przez tyle czasu, aby zobaczyć pełne rezultaty, ale ludzie często zaczynają zauważać poprawę wzrostu po kilku tygodniach." Jeśli zdecydujesz się kontynuować leczenie, powinieneś porozmawiać ze swoim lekarzem.

Potencjalne efekty uboczne

Podczas gdy stosowanie Latisse jest niezwykle bezpieczne, istnieje kilka skutków ubocznych, których należy być świadomym. "U niektórych osób występuje zaczerwienienie skóry w leczonych obszarach, spowodowane zwiększonym przepływem krwi. Dopóki nie jest to swędzące lub uciążliwe, jest to efekt tolerowany" - mówi Guanche. "Osoby, które mają zielone oczy, powinny być ostrożne w kwestii przyciemnienia koloru oczu. Nie odnotowano tego w badaniach z Latisse, gdzie był on umieszczony na skórze powiek, ale rzadko zgłaszano to u osób stosujących latanoprost na jaskrę. Osoby o niebieskich i brązowych oczach nie są dotknięte tym problemem."

Brissette mówi, że większość ludzi dobrze toleruje Latisse, ale nie zaleca go dla osób z wrażliwymi oczami lub tych w ciąży lub karmiących piersią, "Nie polecam go osobom z wrażliwą skórą lub oczami, ponieważ może prowadzić do zaczerwienienia, suchości oczu, a nawet powstawania styren u niektórych osób. Nie jest również zalecany do stosowania w przypadku ciąży lub karmienia piersią." Istnieje również możliwość wystąpienia przyciemnionych powiek w miejscu, w którym nakładasz produkt, ale można to zmniejszyć, upewniając się, że nakładasz tylko to, czego potrzebujesz tuż przy linii rzęs.

Koszty

Latisse jest dostępny wyłącznie na receptę, jednak istnieje wiele stron internetowych, takich jak Hers, Apostrophe i Rory, gdzie można kupić Latisse z bezpłatną wizytą lekarską online. Średni koszt Latisse na tych stronach waha się od 99 dolarów za 30-dniowy zapas, do 110 dolarów za subskrypcję.

Generyczny Bimatoprost jest zazwyczaj pokrywany przez ubezpieczenie i Medicare, ale jeśli szukasz recepty na nazwę marki, Latisse zazwyczaj kosztuje od 50 do 100 dolarów za pośrednictwem apteki.

Późniejsza pielęgnacja

Latisse nie jest trwałym rozwiązaniem problemu wypadania rzęs. Zazwyczaj jest skuteczny tylko w czasie stosowania roztworu - więc po zaprzestaniu jego stosowania możesz zauważyć zmniejszenie długości i pełności rzęs po kilku miesiącach. Jeśli tak się stanie, można zgłosić się do lekarza w celu omówienia kontynuacji leczenia. Latisse może być stosowany wielokrotnie, o ile nie wystąpią żadne niepożądane skutki uboczne.

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, powinnaś odczekać około 15 minut po zastosowaniu roztworu, aby je ponownie założyć. Można używać tuszu do rzęs podczas stosowania Latisse, jednak należy upewnić się, że cały tusz został usunięty z okolic oczu podczas stosowania Latisse, ponieważ może on uniemożliwić pełne przeniknięcie roztworu do rzęs.

Ostateczne wnioski

Jeśli doświadczasz wypadania rzęs lub zmniejszenia ich objętości, Latisse jest bezpiecznym, skutecznym i łatwym sposobem na przywrócenie rzęsom ich pełnej świetności. Po jednym zabiegu możesz oczekiwać, że rezultaty utrzymają się przez kilka miesięcy, zanim ewentualnie będziesz potrzebować kolejnej rundy.

5 sprawdzonych metod na dłuższe rzęsy według dermatologa Polecane filmy