Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Krótki przewodnik, jak dbać o włosy.

Wiele kobiet marzy o pięknych, zadbanych włosach. Nie wystarczy zainwestować w wysokiej jakości produkty regenerujące lub wzmacniające, aby uzyskać lśniące, zdrowe włosy. Musisz regularnie odżywiać cebulki włosów. Stosuj się do rad fryzjera i nie przesadzaj z kręceniem, prostowaniem czy farbowaniem. Podczas stylizacji włosów powinnaś używać jak najmniej szkodliwych środków chemicznych. Aby wasze fryzury zachować naturalne i przyjemne dla oka, najlepiej zrezygnujcie z lakierów, żeli i wosków.

Jak dbać o włosy? Kilka podstawowych zasad

Oto krótki przewodnik po tym, jak dbać o włosy, by wyglądały idealnie i były miękkie w dotyku. Zewnętrzna pielęgnacja nie jest jedyną rzeczą, którą należy robić z włosami. Na kondycję włosów wpływa również zdrowy styl życia, rozsądna dieta i dobre samopoczucie. Wszystkie te czynniki są niezbędne do stworzenia pięknych włosów, nadania im miękkości i jedwabistości. Te podstawowe wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów mogą być stosowane zarówno w przypadku włosów prostych, jak i falowanych.

Właściwe mycie

To nie jest takie proste jak myślisz. Po pierwsze, myj włosy szamponem, który jest odpowiedni dla Twojej skóry głowy. Mycie głowy szamponem polega na jej masowaniu. Użyj niewielkiej ilości szamponu do lekkiego masażu skóry głowy. Następnie, opuszkami palców rozprowadź szampon na całej długości włosów. Po trzecie, delikatnie spłucz włosy letnią wodą. Pochyl głowę w dół. Nie należy trzeć, drapać ani ciągnąć włosów. Zbyt ciepła woda może spowodować wysuszenie i podrażnienie włosów.

Więcej niż raz

Jeśli masz więcej czasu, możesz myć włosy częściej. Styliści fryzur uważają, że pierwszy szampon usuwa z włosów brud i oleje, podczas gdy drugie płukanie odżywia je i odnawia. Sensowne jest więc dwukrotne mycie włosów. Najpierw nałóż szampon, a następnie spłucz ciepłą wodą. Dzięki temu usuniesz cząsteczki brudu i odbudujesz pasma włosów. Po umyciu włosów, nałóż na nie odżywkę. Odżywkę powinnaś dopasować do rodzaju i potrzeb Twoich włosów. Stosuj odżywkę zgodnie z zaleceniami producenta. Nałóż odżywkę na wilgotne włosy. Po kilku minutach, dokładnie spłucz włosy.

suszenie włosów

Bezpieczne suszenie włosów

Myj i odżywiaj włosy dokładnie, ale nie za delikatnie. Prostownice i suszarki mogą uszkodzić pasma włosów. W takim przypadku włosy mogą stać się suche i matowe. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, trzymaj suszarkę w odległości co najmniej dwóch centymetrów od głowy. Rozpocznij proces suszenia od najniższej temperatury i stopniowo ją zwiększaj. Suszarki nie należy zostawiać włączonej na zbyt długo. Suszenie włosów powinno odbywać się w kilku etapach. Zacznij od dolnych warstw i przesuwaj się w górę.

Regularne podcinanie

Regularne podcinanie jest kluczową zasadą w pielęgnacji włosów. Regularne wizyty u fryzjera pomogą zapobiec rozdwajaniu się końcówek. Chociaż przycinanie włosów nie zwiększy ich wzrostu, może sprawić, że włosy będą wyglądały zdrowiej i będą mniej łamliwe. Dzięki temu włosy będą lśniące, zdrowe i atrakcyjne dla przechodniów.