Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Taśma do eyelinera może pomóc Ci osiągnąć najostrzejsze skrzydła jeszcze - oto jak jej używać

Keri Blair / Byrdie

Czy kiedykolwiek znalazłeś się przewijanie na Instagram i TikTok tylko zastanawiać się, jak na Ziemi tych influencerów piękności są w stanie osiągnąć takie ostre skrzydlate eyeliner? Odpowiedź nie jest tylko w produkcie, którego używają, ale jak oni go zastosować, zbyt.

Oczywiście, niektórzy ludzie po prostu magicznie mają super stabilny dotyk, który sprawia, że szkicowanie prostych, ostrych linii jest niemal drugą naturą. Dla wszystkich innych jednak, wszystko sprowadza się do używania odpowiednich narzędzi i technik. Tak jak pomocne jest, aby zawsze mieć pod ręką wodę micelarną i mały skośny pędzelek lub waciki do poprawek, tak jeszcze łatwiejszym sposobem na perfekcyjny eyeliner jest nakładanie go z precyzją od samego początku. Tu właśnie z pomocą przychodzi taśma. Wiele gwiazd mediów społecznościowych podkreśla, że taśma jest odpowiedzią na ich nieskazitelne spojrzenia na powieki.

Zwróciliśmy się do profesjonalnej makijażystki Keri Blair z prośbą o wskazówki dotyczące nakładania eyelinera przy użyciu taśmy; dodatkowo poprosiliśmy dyplomowanego dermatologa Dendy'ego Engelmana, aby przedstawił swoje spostrzeżenia na temat tego, jak używanie taśmy do eyelinera może wpłynąć na Twoją skórę.

Gotowa na to, by stworzyć swoje najostrzejsze końcówki skrzydeł? Czytaj dalej.

Poznaj eksperta

  • Keri Blair jest starszą artystką w MAC Cosmetics.
  • Dendy Engelman, MD, jest dyplomowanym dermatologiem z siedzibą w Nowym Jorku.

Kto powinien unikać stosowania taśmy do eyelinera?

Jeśli chodzi o używanie taśmy do udoskonalania eyelinera, to mniejsza o to, kto nie powinien jej używać, a bardziej o to, dlaczego warto zachować ostrożność przed włączeniem jej do swojej rutyny makijażowej.

"Podczas gdy używanie taśmy może być skutecznym sposobem na osiągnięcie idealnie prostej linii makijażu oczu, nie jest to dobre dla Twojej skóry", mówi Engelman, zauważając, że skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna, więc regularne stosowanie i odklejanie taśmy w tym obszarze nie jest wskazane. "Taśma ciągnie za skórę, gdy ją usuwasz, co z czasem może prowadzić do luźnej skóry, a nawet trwałych linii i zmarszczek. Podczas usuwania taśmy istnieje również ryzyko uszkodzenia lub ściągnięcia górnych warstw skóry, co może spowodować zaczerwienienie, podrażnienie, a nawet, w gorszych przypadkach, przebarwienie zranionego obszaru."

Poza potencjalnymi efektami przedwczesnego starzenia się, Engelman wskazuje, że niektórzy ludzie mogą również mieć wrażliwość na klej stosowany w taśmie. "Osoby z wrażliwą skórą lub już skompromitowanymi barierami skórnymi mogą być bardziej podatne" - dodaje.

Podczas gdy Engelman nie zaleca dodanie Scotch Tape (lub podobne paski samoprzylepne) do swojej rutyny, mówi, że jeśli jesteś piekielnie zdeterminowany, aby spróbować taśmy eyeliner hack dla siebie, silikon klasy medycznej działa dobrze. "SiO Patches ($34) są doskonałą alternatywą dla taśmy", dzieli się. (Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy: Plastry SiO nie są proste jak taśma, więc mogą wymagać pewnego przycięcia, aby uzyskać wyjątkowo ostre linie).

A teraz to, na co wszyscy czekaliście...

Jak uzyskać perfekcyjny eyeliner przy użyciu taśmy

01 z 05

Zacznij od czystej twarzy

Chociaż możesz być przyzwyczajony do ukończenia rutyny pielęgnacji skóry przed nałożeniem makijażu, Blair mówi, że musisz zmienić rzeczy, aby osiągnąć swój najostrzejszy wygląd powiek. "Technika [tape eyeliner] działa najlepiej, gdy zaczynasz aplikację makijażu od oczu, co oznacza, że zastosowałabyś swój krem nawilżający i korektor i/lub podkład po nałożeniu cieni do powiek i eyelinera", dzieli się. "To dlatego, że taśma może łatwo usunąć twój podkład lub może nie przykleić się tak dobrze, jeśli twoja skóra ma nadmiar produktu lub kremu nawilżającego na nim".

02 z 05

Zaplanuj swój wygląd

Keri Blair

Czy chcesz, aby Twój eyeliner był gwiazdą Twojego makijażu, czy też planujesz połączyć ostre skrzydełko z Twoim ulubionym cieniem do powiek? Twój proces aplikacji będzie zależał od Twojej odpowiedzi. "Jeśli chcesz skrzydlaty eyeliner na wierzchu cieni do powiek, zastosuj swój cień najpierw", mówi Blair. "Możesz zacząć to z małym kawałkiem taśmy umieszczonym od dolnej linii rzęs w kierunku ogona brwi najpierw - to da ci wskazówkę, jak umieścić taśmę dla eyelinera później".

Jeśli chodzi o wybieranie swojej taśmy, niektóre rodzaje mogą ułatwić proces niż inne. "Każdy rodzaj taśmy powinien pracować-Scotch lub przezroczysta taśma może być najlepszy, więc można zobaczyć przez niego," mówi Blair. "Pamiętaj, że taśma może być bardzo lepka i może ciągnąć i ciągnąć w okolicy oczu, więc ważne jest, aby umieścić taśmę na grzbiecie dłoni najpierw, aby usunąć część lepkości taśmy. Jeśli masz wrażliwą skórę, spróbuj użyć taśmy klasy medycznej, którą można znaleźć w dziale pierwszej pomocy w ulubionej aptece."

03 z 05

Nakładanie taśmy

Keri Blair

Kiedy nadszedł czas, aby zastosować swój eyeliner, zacznij od zabezpieczenia swojej taśmy. "Umieść taśmę pod pożądanym przez Ciebie kątem. Umieszczenie lekko w górę da twojemu oku uniesienie", mówi. "Im wyższy kąt, tym bardziej dramatycznie podniesiony będzie twój eyeliner".

Podczas nakładania taśmy, nie rozciągaj jej - ani swojej skóry - w ogóle; po prostu delikatnie wklepuj ją w spoczywające powieki. "Nie ciągnij ani nie naciągaj okolic oczu, gdy nakładasz taśmę jako przewodnik. Może to spowodować powstanie klamry w taśmie, powodując, że Twoje skrzydło będzie pofalowane lub wypaczone" - ostrzega Blair.

04 z 05

Nałóż eyeliner

Keri Blair

MAC Pro Longwear Fluidline Eye Liner and Brow Gel w BlackTrack $19.00 Sklep

Kiedy masz szablon taśmy w miejscu, masz więcej elastyczności z formułą eyelinera, którego używasz. "Używając kremowego, żelowego lub płynnego eyelinera i małego, skośnego pędzelka, narysuj linię od kącika oka w kierunku ogona brwi, używając taśmy jako przewodnika" - instruuje Blair. Ona lubi MAC Cosmetics' Fluidline Eye Liner w BlackTrack Fluidline i #263 Synthetic Small Angle Brush ($21).

05 z 05

Zdejmij taśmę

Keri Blair

Voilà - masz idealnie wyrazisty eyeliner w kształcie skrzydełek.

15 najbardziej ukochanych eyelinerów, na których zawsze możesz polegać