Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Co to jest rosyjski manicure? Oto, co mówią eksperci

Stocksy

Jeśli zajrzysz na konto @NailmArtUsa TikTok, znajdziesz tam wszystko: intrygujące historie klientów, kojące filmy ASMR z codziennych manicure i mnóstwo inspiracji związanych z malowaniem paznokci. Jeśli poświęcisz więcej uwagi, odkryjesz coś jeszcze bardziej odważnego: Rosyjski manicure. Nawet jeśli nie jesteś zapaloną użytkowniczką TikToker, możesz natknąć się na demonstracje wideo tej techniki na swoim Instagramie lub kanale YouTube.

Uważam się za snobkę na paznokcie i myślałam, że wiem wszystko o paznokciach, ale zaintrygował mnie rosyjski manicure, o którym wcześniej nie słyszałam. To wysłało mnie do króliczej nory, aby zbadać sprawę: Czym są Russian Manicures? Skąd się wzięły? Jakie są ich zalety? Przeczytaj, co eksperci mówią o tej szumnie zapowiadanej technice.

Co to jest rosyjski manicure?

Nazwa "rosyjski manicure" wzięła się prawdopodobnie od czystego, wypolerowanego charakteru manicure wykonywanego przez rosyjskich manicurzystów. Podręcznikowo proces ten określa się mianem manicure typu E-file. Według Kamoli Malikovej, współzałożycielki Minx Nails w L.A., w przeciwieństwie do manicure żelowego lub akrylowego, rosyjski manicure to proces składający się z pięciu do siedmiu kroków, który nie wymaga moczenia w wodzie.

W przeciwieństwie do tradycyjnych salonów, w których dłonie moczy się w misce z ciepłą wodą, aby zmiękczyć martwe komórki naskórka, a następnie przy pomocy narzędzi push-back wycina się skórki, manicure rosyjski oczyszcza skórki za pomocą elektrycznych frezów do paznokci. "Najpierw czyścimy łożysko paznokcia za pomocą jednego rodzaju wiertła, a następnie usuwamy skórki za pomocą drugiego rodzaju wiertła" - mówi Malikova. "[Trzeci] krok to polerowanie łożyska paznokcia i tworzenie pożądanego kształtu".

W szczegółowym filmie na @NailmArtUsa's TikTok, technik paznokci demonstruje technikę na sucho, która polega na czyszczeniu i ostrożnym przycinaniu skórek klienta za pomocą wiertła elektrycznego i nożyczek do skórek. "Praca ze skórkami jest bardzo precyzyjna, a używane narzędzia przechodzą przez trójfazowy proces dezynfekcji i sterylizacji" - wyjaśnia.

Po oczyszczeniu skórek następuje polerowanie. Zanim jednak specjalista od paznokci nałoży na nie kolorowy lakier, nakładana jest limitowana edycja bazy (używana wyłącznie do rosyjskich manicure). Lakier bazowy nakładany na końcówki paznokci zależy całkowicie od ich wytrzymałości, mówi Malikova. Następnie nakładany jest lakier żelowy, który nakłada się pędzelkiem artystycznym i uszczelnia lakierem nawierzchniowym.

Choć proces wykonywania Russian Manicure brzmi podobnie do manicure żelowego, istnieje zasadnicza różnica - technika Russian Manicure jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klientki, dlatego też lakier bazowy jest dobierany w zależności od długości i siły paznokcia. "Posiadamy duży wybór produktów do paznokci z limitowanych edycji, a także dostosowujemy poszczególne produkty do indywidualnych potrzeb naszych klientów" - mówi Maliknova.

NailmArtUsa wyjaśnia, że aby zapewnić najlepsze wyniki, zazwyczaj używa się wysokiej jakości lakieru żelowego. "Używany żel jest wysokiej jakości i jest nakładany w szczególny sposób, aby manicure trwał ponad miesiąc, jeśli to konieczne", mówi. "Lakier jest nakładany blisko skórek za pomocą cienkiego pędzelka, aby wyeliminować ten przerośnięty wygląd. Należy pamiętać, że proces ten jest bardzo szczegółowy, dlatego cały manicure zajmuje od dwóch do trzech godzin."

Czy rosyjski manicure jest bezpieczny?

Jeśli nigdy nie miałaś czyszczonych paznokci poprzez usuwanie skórek metodą rosyjskiego manicure, to jest ku temu dobry powód. Usuwanie skórek jest zabronione w niektórych stanach ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo, Amerykańska Akademia Dermatologii zaleca unikanie usuwania skórek. "Skórki chronią korzeń paznokcia, dlatego ważne jest, aby unikać wycinania skórek lub odsuwania ich do tyłu" - zaleca AAD. "Kiedy przycinasz lub wycinasz skórki, łatwiej jest bakteriom i innym zarazkom dostać się do wnętrza organizmu i wywołać infekcję".

Pomimo sztywnych postanowień wokół wycinania skórek, Malikova mówi, że rosyjski manicure może być bezpieczny w rękach odpowiednio przeszkolonego profesjonalisty. Aby zostać przeszkolonym w zakresie rosyjskiego manicure, technik musi przejść lata praktyki i ukończyć kilka kursów.

Według Malikovej, jej sklep zatrudnia wyłącznie Profi Nails, szkołę paznokci specjalizującą się w rosyjskim manicure. Ukończenie Profi nie jest jednak jedynym wymogiem. Technicy muszą mieć co najmniej dwu- lub trzyletnie doświadczenie i zdać wewnętrzny test. "Większość naszych techników ma ponad pięcioletnie doświadczenie, ukończyli kilka szkół pielęgnacji paznokci, mają dyplomy i licencje" - mówi. Jak zawsze, najlepiej jest zrobić rozeznanie szukając wykwalifikowanego profesjonalisty, który wykona każdą usługę kosmetyczną - w tym rosyjski manicure.

Jakie są korzyści z rosyjskiego manicure?

W przeciwieństwie do innych technik manicure, gdzie długość, kształt i wygląd są priorytetem, rosyjski manicure koncentruje się wyłącznie na zdrowiu Twoich paznokci. Malikova wyjaśnia, że nie wolno stosować akryli ani toksycznych lakierów żelowych. "Akrylowe przedłużenia są szkodliwe dla paznokci i zdrowia, [więc] oferujemy tylko nietoksyczne przedłużenia z twardego żelu," mówi. "Są one trwałe, długotrwałe i wyglądają elegancko". Według Malikovej, rosyjski manicure wykonany prawidłowo jest tak długotrwały - w rzeczywistości nie będziesz potrzebować poprawek aż do pięciu tygodni po pierwszej wizycie.

Dodatkową korzyścią jest to, że Twoje paznokcie odzyskają zdrowie, bez względu na to, jak bardzo są łamliwe. Kręcące się paznokcie? Cienka płytka paznokcia? Nie ma nic, czego kilka sesji z jej zespołem nie mogłoby naprawić, mówi Malikova. To dlatego, jak mówi, klientki rzadko wracają do tradycyjnego manicure po doświadczeniu rosyjskiej techniki.

Mimo to, wybór nowej techniki jest wyborem osobistym i powinien być dokonany z rozwagą i badaniami dla dobra i zdrowia Twoich paznokci.

Co warto wiedzieć przed pierwszym przedłużaniem paznokci metodą żelową? Polecane wideo