Najnowsze artykuły

7 holograficznych pomadek do stosowania w...

Chociaż nie szalejemy z powodu obsesji na punkcie jednorożców, która obecnie krąży w sieci, nie oznacza to, że nie lubimy wprowadzać odrobiny zabawy do...

Czytaj Więcej

Włoski manicure to prosty sposób na dłuższe paznokcie - oto niektóre z naszych ulubionych.

@paintedbyjools

Jest coś szykownego i wyrafinowanego w długich paznokciach, ale nie są one dokładnie praktyczne do codziennego noszenia. Zwykłe czynności, takie jak pisanie na klawiaturze, rozrywanie paczek, a nawet otwieranie puszki z napojem, stają się swego rodzaju krokiem po linie, gdzie każdy gwałtowny ruch może spowodować złamanie paznokcia, cofając miesiące starannej cierpliwości i wzrostu.

Ale dla tych, którzy nie są tak dobrze obdarzeni w dziale długości paznokci, tych, którzy prowadzą ruchliwy tryb życia lub tych, którzy mają pracę, w której długie paznokcie są po prostu niepraktyczne, istnieje podstępna technika malowania paznokci, która może dać złudzenie dłuższych paznokci bez żadnego kłopotu i zamieszania związanego z posiadaniem dłuższych paznokci. Poznaj włoski manicure i dowiedz się dlaczego jest to najlepszy sposób na udawanie dłuższych paznokci bez przedłużania, według ekspertów od paznokci Syreeta Aaron i Evelyn Lim.

Poznaj eksperta

  • Syreeta Aaron jest edukatorem LeChat Nails i właścicielką salonu w Montgomery, Alabama.
  • Evelyn Lim jest artystką paznokci i głównym edukatorem w Paintbox Nails.

Co to jest włoski manicure?

Według Lim "włoski manicure to technika malowania, która wydłuża paznokcie" lub przynajmniej daje złudzenie dłuższych paznokci. W przypadku klasycznego, kolorowego manicure, technika ta polega na użyciu pędzelka z buteleczki z lakierem, aby dostać się jak najbliżej skórek (oczywiście bez dotykania skóry). Następnie pędzelek przeciąga się w górę w kierunku czubka paznokcia, pokrywając środkowy obszar, ale pozostawiając małą szczelinę pomiędzy krawędzią ściany paznokcia a lakierem. Alternatywnie, można wypełnić cały paznokieć, a następnie przejść na boki z małym pędzelkiem nasączonym zmywaczem do paznokci, aby utworzyć te szczeliny. Choć są one niewielkie i ledwo zauważalne, negatywna przestrzeń daje złudzenie długości w przypadku krótkich paznokci.

Jest to świetna opcja dla tych, którzy wolą mieć krótsze paznokcie, ale pragną wydłużonego wyglądu, mówi Aaron. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron, ponieważ technika ta daje złudzenie długości, przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej długości. Ponadto Lim mówi, że włoski manicure może również sprawić, że łożyska paznokci wydają się cieńsze, co daje ogólny efekt wyszczuplenia palców.

Podczas gdy Lim sugeruje trzymanie się odważnych, żywych kolorów, aby naprawdę zagrać efekt, Aaron lubi bardziej naturalny odcień nude, jak LeChat's Dare to Wear w Paloma ($6) dla klientów o dość pudełkowatych paznokciach i częstych obgryzaczach paznokci. Włoski manicure to świetna opcja dla tych, którzy nie chcą spędzać godzin w salonie kosmetycznym na nakładaniu akryli lub po prostu chcą zmienić swój zwykły manicure na coś bardziej dopracowanego.

Zapoznaj się z naszymi ulubionymi sposobami na włoski manicure.

01 z 09

Magenta Pink

Obie ekspertki są zgodne: Odważne, żywe kolory sprawiają, że włoski manicure naprawdę błyszczy, a ten malinowy odcień nie jest wyjątkiem. Jeśli przyjrzysz się uważnie, możesz zobaczyć, gdzie krawędzie zostały subtelnie wyrzeźbione, aby stworzyć szczuplejsze, dłużej wyglądające paznokcie.

02 z 09

Merlot Red

Jeśli chodzi o włoski manicure, Aaron mówi, że ciemniejsze odcienie wina są idealne dla osób z bardziej zaokrąglonymi skórkami. Ponadto, jest to idealny kolor, aby przejść do jesieni i jednocześnie udawać, że paznokcie są trochę dłuższe.

03 z 09

Ombré

@betina_goldstein

Nie musisz ograniczać swojej kreatywności - uwielbiamy ten ombré od Betiny Goldstein.

04 z 09

Klasyczna czerwień

@thehotblend

Włoska technika manicure wygląda świetnie na paznokciach kwadratowych, takich jak te. Wydłuża paznokcie, nie sprawiając jednocześnie, że wydają się one zbyt wąskie, co może być problemem w przypadku stosowania na dłuższych, migdałowych lub trumiennych paznokciach.

05 z 09

Ciemny żel

Dobra wiadomość: Włoski manicure może być wykonany przy użyciu każdego rodzaju lakieru. Dzięki żelowi, Twój wygląd jest znacznie mniej podatny na odpryski i utrzymuje się znacznie dłużej.

06 z 09

Go-To Nude

@oliveandjune

Podczas gdy Lim nie jest największą fanką odcieni nude w przypadku stosowania włoskiej techniki, Olive & June poważnie opowiada się za klasycznym różem. W połączeniu z włoskim manicure, tworzy on wygląd, który jest zarówno polerowany, jak i uniwersalny.

07 z 09

Rainbow

@chalkboardnails

Włoski manicure jest jedną z najbardziej popularnych technik, głównie dlatego, że można go wykonać przy użyciu dowolnej kombinacji lakierów i ozdób do paznokci. My jesteśmy fanami dobrego tęczowego mani, takiego jak ten powyżej.

08 z 09

Ocean Blue

Uwielbiamy te jasne, niebieskie paznokcie. Włoska technika manicure pozwala paznokciom wyglądać najlepiej, nie rezygnując z praktyczności.

09 z 09

Manicure francusko-włoski

@paintboxnails

Możesz nawet zrobić francuski manicure w stylu włoskim. W przeciwieństwie do klasycznego francuskiego mani, gdzie końcówki zaczynają się bliżej boków paznokci, tworząc kształt półksiężyca, styl włoski zaczyna się mniej więcej w połowie paznokcia, tworząc bardziej kształt litery "U".

15 pomysłów na podwójny francuski manicure, które będziesz chciała odtworzyć jak najszybciej